AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Hocico - Lost World EP


Czytano: 3360 razy

65%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
Ostatnie tematy na forum:

Już tylko o krok od okrągłej, trzydziestej rocznicy (działają od 1993), Hocico może być jednym z nielicznych zespołów, które pozostały wierne obranej formie industrialnej elektroniki i wciąż mogą kapitalizować na niezmiennych markerach tego gatunku. Ale ich nowa muzyka nie jest dokładnie tą samą, którą mogą pamiętać fani ich krążków z lat 90-tych.
EP-ka Lost World składa się z dwóch nowych utworów precyzyjnie zaaranżowanego, fatalistycznego, mrocznego electro, którego oczekiwać mogą od Meksykańskiego duetu ich wierni fani. Nie są ani symptomami dalszego doskonalenia technicznego zaplecza zespołu ani ewolucji ich metody. To, w gruncie rzeczy, porządne 4 na 4 i teaser albumu, którego dźwięk i rytm można rozpoznać z daleka.
Tytułowy "Lost World" jest perfekcyjnie zrealizowanym melanżem groźnie brzmiącej wokalistyki, ostrych syntezatorów i dudniących beatów, wszystkiego co składa się na klisze tego brzmienia, ale urobione w energetyzujące, jeśli mdławe, fanfary dla budzących się do życia po pandemii klubów. Kiwaj głową, tup nogą, zapomnij, twoja znajomość z tym utworem może być tak chwilowa, że nazajutrz nie będziesz w stanie przypomnieć sobie jego imienia.
"Broken Empires" jest zdecydowanie ciekawszą z dwóch kompozycji. Zbudowany z wolniejszych, mniej skomplikowanych i przeciążonych elementów, to atmosferyczny utwór z solidną strukturą; tu i ówdzie poprzebijany ciętymi klawiszami i zawieszony na wybijającym rytm wokalu. Ten utwór przynajmniej zostawia po sobie ślad.
Może dlatego na EP-ce znajdują się dodatkowe trzy wersje – niepotrzebnie rozwiązły Extended Mix, Hell Club Mix, który filtruje "Broken Empires" przez pryzmat klubowej miazgi i ciekawy, chociaż niepotrzebny, bardziej electro niż aggro, mix Chaos Vector.
Niewiele tu nowego i mało ekscytującego, Hocico pozostaje Hocico. Na lepsze bądź gorsze, jeśli wciąż szukasz dobrze zrobionego aggrotechu, to pozostają na tym rynku marką z potwierdzoną przez konsumentów jakością.

Tracklista:

1. Broken Empires (Radio Version)
2. Lost World
3. Broken Empires (Extended Version)
4. Broken Empires (Hell Club Hocico Mix)
5. Broken Empires (Remix by Chaos Vector)

 

Autor:
Tłumacz: DamienG
Data dodania: 2021-12-07 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: