AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Hocico
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Hocico
Hocico na M'era Luna 2016

Hocico
Hocico na M'era Luna 2016

Kraj:
Meksyk / Mexico

Data powstania:
1993

Gatunek muzyczny:
dark electro, ebm, industrial

WWW:
http://hocico.com
https://www.facebook.com/hocicoofficial

Skład zespołu:

Erk Aicrag - teksty, wokal
Racso Agroyam - programowanie

Biografia:

Erk Aicrag i Racso Agroyam (kuzyni), założyli Hocico w 1993.
Jednak wszystko zaczęło się już w 1989, kiedy powołali do życia wraz z przyjaciółmi projekt Ninera Degenerada. W 1992 Racso i Erk zaangażowali się w nowy pomysł artystyczny, Hocico de Perro, który z biegiem czasu okazał się być kamieniem węgielnym pod dzisiejsze Hocico. Prawidłowa wymowa nazwy zespołu to "Osziko" - to przekleństwo w Meksyku ma agresywny wydźwięk a w wolnym tłumaczeniu znaczy "ryj".

Zanim pojawił się album debiutancki "Odio Bajo El Alma", Hocico wydało trzy kasety demo. Dziś są one niedostępne, praktycznie nie do zdobycia. Kaseta z pierwszymi nagraniami, "Misuse, Abuse And Accident" limitowana do 30 kopii, została rozdystrybuowana podczas pierwszego koncertu na żywo, który miał miejsce 18 lutego 1994 w domu Erk'a. Po tym wydarzeniu, Hocico zaczęło pokazywać się szerszej publiczności w Meksyku i na terenie całego kraju. Zespół próbował eksperymentować z gitarzystą, jednak brzmienie tego 'tradycyjnego' instrumentu nie pasowało do ogólnego brzmienia muzyki elektornicznej, więc opuścił on szeregi Hocico po miesiącu.

W październiku 1994 wydano pierwsze oficjalne demo, "Autoagresion Persistente", wypełnione obsesyjnymi, szybkimi bitami bombardującymi słuchacza. "Autoagresion Persistente" zgromadziło przychylne zespołowi recenzje w Stanach Zjednoczonych a nawet w takich europejskich krajach jak Belgia czy Słowacja.

Po założeniu stowarzyszenia zespołów elektro w stolicy Meksyku 'corporacion' z zespołami Oxomaxoma, Deus Ex Machina, Cenobita, Sourcerx i Kristi Artefactum w 1995, Hocico nagrało drugą oficjalną taśmę demo "Triste Desprecio". Podobnie jak poprzednie wydawnictwo z 1994, zebrało ono entuzjastyczne recenzje i pomogło Hocico zaistnieć na całym świecie. Dzięki temu Erk i Racso nagrali w 1996 swój pierwszy pełnoprawny album CD, "Odio Bajo El Alma", pod szyldem niemieckiego Out of Line i włoskiego Submission.

Z każdym albumem Erk i Racso starają się osiągać jak najwyższe standardy zarówno w muzyce jak i w tekstach, które stanowią nierozłączną jedność konceptu Hocico.