AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Manufactura
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Manufactura
Karloz.M w Waszyngtonie

Manufactura
Karloz.MKraj:
USA

Data powstania:
2000

Gatunek muzyczny:
industrial, noise, powernoise, Rhythmic Noise

WWW:
http://manufactura.sistinas.com
http://www.myspace.com/karlozmanufactura

Skład zespołu:

Karloz. M: produkcja, mixowanie, teksty

Biografia:

Karloz. M rozpoczął swoja prace z muzyka w 1998 roku głównie eksperymentując z taśmami. Tego samego roku przyjaciel usłyszawszy kilka nagrań przekonał go do nabycia komputera. W 1999 Karloz.M zaczyna pracować nad swoim pierwszym komputerowo wyprodukowanym materiałem, głównie skupiając się na rytmach, które mógłby wykorzystać na prowadzonych przez siebie imprezach.
Gdy usłyszał je przyjaciel Karloza, DJ Hana-Solo poradził mu aby zaczął pracować nad pełnymi ścieżkami dźwiękowymi uwzględniając wszystkie szczegóły. Po przesłuchaniu kilku pierwszych kawałków demo z 1999 roku, DJ Hana-Solo i jego przyjaciel Scott Sturgis (Converter, Pain Station) zachęcili go aby kontynuował swoja prace i dążył do wydania własnego materiału. Efektem tego były narodziny Manufactury jesienią 2000 roku i debiutancki album „Regression” zima 2001.

Od czasu wydania debiutanckiej płyty Manufaktury, Karloz.M cały czas pracował nad remixami wielu artystów z zakresu powernoise’u, EBM’u, synthpopu, industrialu takich jak Converter, Combichrist, Terrorfakt, Haujobb, Sonar, E-craft, Aghast View i wielu innych.

W ciągu ostatnich 5 lat Manufactura zagrała blisko 300 koncertów poprzez Stany Zjednoczone, Kanade i Meksyk z takimi zespołami jak Converter, Sonar, Haujobb, Hocico, Combichrist, Terrorfakt, Sister Machine Gun, Glis, Imperative Reaction, Assemblage 23, Babyland, Synapscape, SMP i wiele, wiele więcej…..

Po kilku wydaniach specjalnych, limitowanych i dwóch pierwszych albumach, 2005 rok ukazuje światu trzeci album Manufactury pt.: "Presence: into the here and the now". Jest on kontynuacja podróży, która rozpoczęła się pięć lat temu wraz z albumem „Regression” i trwała poprzez "Precognitive Dissonance".

“We’re set silently on fire” to tytuł nowego, czwartego juz albumu dotąd niepopularnego, niewpływowego i nieobliczalnego projektu znanego jako Manufactura.
Wraz z sukcesem poprzednich wydawnictw Karloz. M obrał drogę mieszaniny dźwięków i gatunku niezbyt wcześniej znanego, który dzisiaj określamy mianem Muzyki Industrialnej. Do dziś wielu fanów, DJ i klubów ma problem z zaklasyfikowaniem Manufactury do jednej kategorii muzycznej. Pomimo to Manufactura podbiła wiele klubów i zdobyła wielu fanów na całym świecie. Wraz z nowym albumem daje nam do pożarcia mnóstwo nowych, ciężkich, mocnych i przepełnionych emocjami dźwięków.
Charakterystyczna dla utworów na krążku jest przemoc, ciężkość, melancholia, zdrada oraz czyste, nieskażone szaleństwo. Zawiera również przeróbkę jednej z piosenek Bjork.