AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Soman
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Soman
Logo

Soman
Soman

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
2005-05-15

Gatunek muzyczny:
ebm, industrial, powernoise

WWW:
http://soman.de
http://www.myspace.com/soman

Skład zespołu:

Kolja Trelle

Biografia:

Kolja Trelle (Soman) jest jednym z niemieckich eksporterów industrialnej muzyki dance. Zaczynał jako inżynier dźwięku przy takich zespołach jak Absurd Minds, Hocico, Terminal Choice a także remiksował utwory takich wykonawców jak VNV Nation, Red Sand czy Tom Wax. Kolja Trelle pokazał swoje muzyczne oblicze jako Soman wraz z albumem ‘’Sound Pressure’’ w 2003 roku. Ze swoją własną muzyką pokazał światu nowe połączenie muzyki industrialnej wraz z melodycznymi trance'owymi dźwiękami. Album, który zawierał clubowy hit "Divine" szybko przyniósł muzykowi popularność.

Po tym jak pierwszy album przyniósł porządane efekty, nie trzeba było długo czekać na ponowny sukces. EP'ka z sześcioma utworami ‘’Unleash’’ stała się numerem jeden na niemieckiej liście Alternatiove Charts. Po tym wydarzeniu Soman udał się w 60-dniową trasę wraz z zespołem VNV Nation (trasa Matter & Form) występując jako otwierający live act ale również występując jako klawiszowiec VNV Nation. Po króciutkiej przerwie Soman powrócił z kolejnym długogrającym krążkiem zatytułowanym ‘’Mask’’ i znów przejął kontrolę nad parkietami za pomocą swoich klubowych hymnów, pełnych rytmiki, chwytliwych partii i masywnych uderzeń. Takie utwory jak "Pan Tau", " Revenge ", "Traitor", "Delta-Pi", "Ruler" stały się mocnymi pozycjami na listach przebojów na całym świecie.

Jako porducent i inżynier dźwięku Kolja Trelle pracował z wieloma artystami (Cephalgy, Grendel, Splendid Isolation, E-Craft i Hocio) miksował ich płyty, nadawał im ostateczny kształt podczas masteringu a także wydawał je w swojej własnej wytwórni Koltron Music.

W 2009 re-edycja pierwszego albumu miała miejsce w wytwórni Metropolis Records. Wiele utworów stało się szlagierami imprez, a specyfika nadana przez muzyka projektowi Soman stała się czymś unikalnym, czego nie można przegapić.

W 2010 roku Soman znów pokazał nowy materiał, album zatytułowany po prostu ‘’Nois tyle’’, którego zamiarem jest przekroczenie dotychczasowych barier dźwiękowych.