AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Klangstabil
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Klangstabil
Klangstabil na Warsaw Dark Electro Festival 2015

Klangstabil
Klangstabil na Warsaw Dark Electro Festival 2015

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
1994

Gatunek muzyczny:
electronic, industrial, noise

WWW:
http://www.klangstabil.com
https://pl-pl.facebook.com/Klangstabil-7403019660/

Skład zespołu:

Boris May
Maurizio Blanco


Biografia:

Klangstabil został założony w 1994 roku, zaraz po pierwszym spotkaniu Maurizio Blanco z Borisem May'em. Nie było to pierwsze doświadczenie muzyczne Maurizio Blanco, ponieważ wcześniej przez większość życia Maurizio eksperymentował wyrażając swoje idee z muzyka elektroniczną. Boris May do czasu spotkania swojego muzycznego przyjaciela zajmował się ‘tylko’ biernym słuchaniem muzyki. Jednakże obaj bardzo szybko zorientowali się, że bardzo dobrze dogadują się w kwestiach dotyczących dźwięku i ich pomysły również zmierzają w tym samym kierunku. Niedługo później powstała ich nowa wizja, której zadaniem było pokazanie ludziom, że muzykę można przedstawić za pomocą nowych technik i pomysłów w zupełnie inny sposób.
Nazwa zespołu została ustalona zupełnie przypadkowo, ale wydaje się ona doskonale pasować do artystów tworzących ten muzyczny duet.
Projekt Klangstabil początkowo nagrywał nie mając zamiaru niczego wydawać a cała przygoda z dźwiękiem miała być jedynie badaniem możliwości własnej ekspresji. Główną inspiracją Klangstabil zawsze był i jest do tej pory niemiecki zespół Kraftwerk.
Etykę pracy Klangstabil można zdefiniować jako: jeden krok do tyłu i dwa kroki do przodu. Z takim nastawieniem Klangstabil tworzy własną niszę, biorąc podstawowe elementy wykorzystywane w początkach muzycznej elektroniki i łącząc je z elementami, które w muzycznym stylu elektro wykorzystywane są do dzisiaj.
Aby zrozumieć to co nas otacza i co dzieje się z dnia na dzień, trzeba spojrzeć na wszystko z perspektywy tworzenia. Ponieważ wszystko idzie do przodu, rodzi się coraz więcej pytań.
Przykładowo: Jak stworzyć melodię która będzie miała swoje znaczenie? Jakich użyć dźwięków? Żeby to zrozumieć trzeba latami tworzyć i żyć w szerokim muzycznym spektrum. Klangstabil bez przerwy daje akustyczną odpowiedź na pytanie ‘’co dalej?’’.