AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Xotox
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Xotox
Xotox

Xotox
Andreas DavidsKraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
1998

Gatunek muzyczny:
industrial, noise, powernoise, Rhythmic Noise

WWW:
http://www.xotox.info
http://www.myspace.com/xotox

Skład zespołu:

Andreas Davids

Biografia:

Xotox powstał w 1998 roku jako solowy projekt Andreasa Davidsa. Właściwie określany jako "Industrial dla nadaktywnych ludzi" dźwięk Xotox charakterystyczny jest dzięki ciężkim rytmom , wpadającym w ucho melodiom oraz bezlitosnym atakom różnorodnych hałasów.

Debiutancki album "Stückgut" i następne wydania : "Epos" ,"Monolith", “Disinhibition ", “Normalzustand: angst" oraz "Rhythm of fear (live in Jena)" otrzymały rozmaite , świetne recenzje. Xotox rozpoczął występy na żywo po całych Niemczech , zdobywając coraz więcej fanów i po raz pierwszy zwracając na siebie uwagę mediów.

W 2002 roku Xotox wydał dwa minialbumy : "Silberfieber" i "Nothing". Znalazły się na nich takie utwory jak : "Eisenkiller", "Nothing", "Null" oraz "Zweischicht" , które przyczyniły się do dużego zawrotu w wielu niemieckich klubach.

Pierwszy, pełny album pronioze’owy pt: "Lichtlos" wydany został w 2003 roku i obecny był na prawie każdym niemieckim parkiecie.

Zimą 2003/04 “Eisenkiller" stał się niemalże hymnem klubowym , a "Lichtlos" albumem, który stanowił poprzeczkę dla innych. Po raz pierwszy industrial sięgnął szczytu na niemieckich listach przebojów muzyki alternatywnej i utrzymał się w tym miejscu kilka tygodni .Xotox nie pozostał jednak leniwy i już w czerwcu 2004 roku ukazał się kolejny album. "Die unruhe" zawiera 15 utworów , w czym dwa klubowe hity "Nasse wände" i "Mechanische unruhe" , oraz różne remixy. Na "Die unruhe" w cenie EPki znalazło się 70 minut muzyki, nic więc dziwnego że album został wyprzedany zanim oficjalnie pojawił się na rynku. Od tamtego czasu Andreasowi Davidsowi towarzyszy na koncertach Ulrich Riedmüller (perkusja).

W 2005 roku Xotox wydał kolejny album [PSI] , który ukazał się w dwóch wersjach:
Edycji-jewelcase oraz podwójnej , limitowanej (limited double-cd-digipack) która zawierała dodatkowy dysk z remixami takich artystów jak KieW, [S.I.T.D.], Jean Bach, Mechanical Moth, Noisuf-X , oraz dwa wideoklipy.[PSI] osiągnęło drugie miejsce na niemieckich listach przebojów muzyki alternatywnej i utrzymało się tam przez kilka tygodni.

Aby uczcić czołową pozycję zespołu w pierwszym pro-noizowym festiwalu 16 kwietnia 2006 roku, Xotox wydał swój pierwszy album live - "Dokumentation I: Ton".

"Dokumentation I: Ton" nagrany został w listopadzie 2005 roku w Leipzig (Niemcy) w Klubie BPM i zawiera wszystkie hity takie jak "Eisenkiller", "Winterblut" czy "Nasse wände" w energetycznej wersji na żywo.