AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
S.A.M
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

S.A.M
S.A.M - logo

S.A.M
Joel Meyer i Daniel Meyer

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
2004

Gatunek muzyczny:
ebm, industrial, powernoise, Rhythmic Noise, tbm

WWW:
http://www.project-sam.com
http://www.myspace.com/projectsam

Skład zespołu:

Joel Meyer
Daniel Meyer


Biografia:

Wybuchowy duet Joela Meyera i Daniela Meyera, industrialny projekt SAM rozpoczął swoją działalność od wydania w 2004 roku pierwszego dema „Demo Lition”. Niedługo po tym wydarzeniu, muzycy podpisali kontrakt z wytwórnią ProNoize (jedną z najpopularniejszych labeli muzyki industrialnej). W 2006 roku to właśnie ProNoize wydała debiutancki album SAM - „Synthetic Adrenaline Music” zawierający hit „24 Stunden”, który natychmiast wkroczył do zestawienia German Alternative Charts (DAC) jak również do kilku innych niemieckich i międzynarodowych, liczących się list przebojów.

Umotywowany tym sukcesem, zespół SAM rozpoczął w 2008 roku prace nad drugim albumem - „Destruction Unit”, który miał być mocniejszy i bardziej dynamiczny niż 'cokolwiek' przedtem. Rzeczywiście Joel i Daniel dokonali tego, a sukces jaki osiągnęło ich drugie wydawnictwo, potwierdza ich słowa. Oprócz, entuzjastycznie przyjętych krążków zespołu, SAM zdobywał reputację świetnego bandu który rewelacyjnie prezentował swoje umiejętności w graniu na żywo , Ich bezkompromisowe, potężne występy pozwoliły na podpisanie wielu koncertowych kontraktów,  zarówno w Niemczech jak i zagranicą. Dodatkowo SAM supportowali takich gigantów sceny electro jak Combichrist, Agonoize czy [:SITD:], grali również na tak znanych festiwalach jak: kanadyjski Kinetik Festival czy niemiecki Wave Gotik Treffen.

W 2010 roku światło dzienne ujrzał długo oczekiwany trzeci krążek SAM - „Brainwasher”, który został wydany jako limitowany digipack. Zawierający 13 miażdżących umysł utworów, w tym singiel „Bull Fucking Shit”.

Brzmienie SAM w zauważalny sposób rozwija się. Teraz przypomina walec, który miażdży wszystko na swojej drodze. Niesamowite linie basowe, wrzeszczące partie syntezatorów, inteligentne sample i ścinająca krew w żyłach sekcja rytmiczna były, są i będą znakami rozpoznawczymi zespołu SAM.