AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Architect
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Architect
Daniel Myer

Architect
Architect

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
1998

Gatunek muzyczny:
experimental, idm, industrial

WWW:
http://www.architect-music.com
http://www.myspace.com/architectmusic

Skład zespołu:

Daniel Myer

Biografia:

Architect jest projektem unikatowym, mieszanką IDMu, elektroniki i łagodnego ambientu, która łączy się w we wciąż jeszcze niezbadanym umyśle założyciela Daniela Myer’a. Urodzony w 1971 w Bielefeld, mając kilkanaście lat Daniel zaczął eksperymentować z muzyką elektroniczną.
W 1993 założył legendarny electro/industrial/EBM projekt Haujobb, i od tego już czasu zaczął wyrabiać sobie markę, pojawiając się coraz częściej na scenie nowoczesnej muzyki elektronicznej, zakładając takie klasyczne zespoły jak: HMB, Newt czy Destroid.
Od 2007 Daniel jest stałym członkiem słynnego szwedzkiego zespołu Covenant, grającego EBM, jednak to jeszcze nie wszystko ponieważ udziela się on również w innych projektach muzycznych jako producent, muzyk studyjny i live.

Architect rozpoczął swoją działalność w 1998, a może być opisany jako najwybitniejszy i najbardziej fascynujący z projektów Daniela, gdyż muzycznie Architect jest połączeniem wielu stylów – z nakierowaniem na minimal techno, glitch i drum'n'bass, jednakże najbardziej charakterystyczną cechą Architect jest korzystanie z powolnego tempa i sporadycznie długich wokalnych sampli, które gładko łączą się z mocnymi i zdecydowanymi rytmami, aby w ten sposób uczynić muzykę nadającą się zarówno do słuchania jak i do tańczenia.