AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Ah Cama-Sotz
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Ah Cama-Sotz
Logo Ah Cama-Sotz

Ah Cama-Sotz
Herman Klapholz

Kraj:
Belgia / Belgium

Data powstania:
1993

Gatunek muzyczny:
dark ambient, industrial

WWW:
http://ahcama-sotz.com
https://www.facebook.com/pages/Ah-Cama-Sotz/102719986433969

Skład zespołu:

Herman Klapholz

Biografia:

Jest wiele możliwości na opisanie stylu Ah Cama-Sotz. Elektronika, ambient, experimantal to tylko kilka z określeń, ale przede wszystkim trzeba nakreślić, że muzyka to więcej niż tylko dźwięk, muzyka ma modulować nastrój i wywoływać emocje. Wcześniejsze prace Hermana Kloholz'a były bardzo rytmiczne i włamywały się do nurtu ambient. Dopiero z czasem jego muzyka ewoluowała i obrała konkretne, mroczne już ścieżki. Tematem przewodnim utworów stało się opisanie ciemnych stron ludzkości, w tym religii, śmierci, plag i wojen. Słuchając Ah Cama-Sotz bądźcie pewni, że znajdziecie tu coś złowrogiego i mrocznego, co tylko na Was czeka...
Podczas swojej kariery Ah Cama-Sotz wyrzeźbił sobie pozycję najmroczniejszego projektu industrialnego w swojej niszowej okolicy. Jego muzyka jest przesiąknięta mitologią, okultyzmem oraz krwawą historią, które to nadają kontekst i znaczenie dla poszczególnych prac. Niestety tak inspirowane projekty są niezwykłą rzadkością w muzyce industrial czy noise.
Ostatnie 16 lat pokazało, jak bardzo muzyka Ah Cama-Sotz uległa zmianie. Z minimalistycznych sampli elektroniki, poprzez techno z dźwięko-wypełniaczami po dark ambient. Mimo wszystko można zaobserwować, że dziecięce zauroczenie muzyką klasyczną jest widoczne przez cały okres twórczości Herman'a.