AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Paradise Lost
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Paradise Lost
Paradise Lost

Paradise Lost
Paradise Lost

Kraj:
Wielka Brytania / United Kingdom

Data powstania:
1988

Gatunek muzyczny:
Gothic, Gothic Metal, Gothic Rock

WWW:
http://www.paradiselost.co.uk/

Skład zespołu:

Nick Holmes wokal
Greg Mackintosh gitara prowadząca
Aaron Aedy gitara rytmiczna
Steve Edmondson bas
Jeff Singer bębny

Biografia:

Przez ponad dwie dekady w swojej długiej karierze, Paradise Lost nie tylko tworzył i definiował style i gatunki, ale niemal natychmiast je przekraczał.
Poczynając od pełzającego, wstrząsającego doomu na swoim debiucie “Lost Paradise” (1990) aż do elektronicznych dźwięków na “One Second” (1997) poprzez mroczne rockowe uderzenia z “Paradise Lost” (2005), całej karierze zespołu towarzyszyło pragnienie aby ewoluować i pozostawać na czele jeśli chodzi o muzyczne mody i trendy.

Od początku swojego istnienia w 1988, Paradise Lost nie tylko stworzył gatunek gothic metal ze swoim albumem z 1991 roku “Gothic”, ale również starannie go zdefiniował i odważnie rozwinął.

W ramach świętowania swojej 20-tej rocznicy istnienia w 2008 mocno zachwalanym wydawnictwem na żywo DVD/2CD “The Anatomy Of Melancholy”, jak również wyjątkowymi występami na żywo przy współudziale grup Anathema i My Dying Bride, Paradise Lost powrócili z gorąco oczekiwaną kontynuacją dzieła z 2007 roku “In Requiem”: zupełnie nowym albumem studyjnym "Faith Divides Us – Death Unites Us”.

“Faith Divides Us – Death Unites Us” łatwo i dumnie kontynuuje tę owocną tradycję i jasno wskazuje, że Paradise Lost jest jednym z niewielu wyjątkowych zespołów, który poprzez swoją ciężką pracę zyskał status legendy mocą swoich utworów.