AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Moonspell
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Moonspell
zespół Moonspell

Moonspell
Moonspell

Kraj:
Portugalia / Portugal

Data powstania:
1989

Gatunek muzyczny:
Gothic Metal

WWW:
http://moonspell.com/
http://www.facebook.com/moonspellband

Skład zespołu:

Fernando Ribeiro (Langsuyar) – wokal ( od 1989)
Miguel Gaspar (Mike/Nisroth) – perkusja (od 1992)
Ricardo Amorim (Morning Blade) – gitara (od 1995)
Pedro Paixão (Passionis/Neophytus) – instrumenty klawiszowe, gitara (od 1993)
Aires Pereira (Ahriman) – gitara basowa (od 2007)
 

Biografia:

Pochodzący z Portugalii doom goth metalowy kwintet Moonspell rozpoczął działalność w 1989 roku jako Morbid God. Po zmianie nazwy na Moonspell w 1992 roku, zespół dwa lata później wydał swoją pierwszą EP'kę  ''Under the Moonspell'', nastąpiło to rok przed ukazaniem się ich pierwszego pełnego albumu ''Wolfheart'', . Grupa szybko zyskała pozycję i stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych kapel metalowych z Portugalii.
Przy szybko rosnącej popularności w całej Europie zespół sięgnął również z doskonałymi wynkami do bram ogólnoświatowego sukcesu.
 
Moonspell szybko dotarł w swoim kraju na szczyt, najpierw z albumem ''Sin/Pecado'', i był, wraz z Metallicą i Iron Maiden, jedynym zespołem metalowym, który dotarł do pierwszego miejsca list przebojów w Portugalii po wydaniu albumu ''Memorial'' w 2006 roku. Z ''Memorial'' Moonspell został również pierwszym portugalskim zespołem heavy metalowym który z tym albumem zdobył status złotej płyty.
 
Przez lata Moonspell dużo eksperymentował w muzyce, co nadawało każdemu z ich albumów specyficzne brzmienie. Począwszy od death metalu i niezwykle ciężkich dźwięków, poprzez partie elektroniczne, aż po gotyckie i emocjonalne ballady. Każdy w twórczości tego zespołu znajdzie coś dla siebie.