AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
My Dying Bride
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

My Dying Bride
My Dying Bride

My Dying Bride
My Dying Bride

Kraj:
Wielka Brytania / United Kingdom

Data powstania:
1990

Gatunek muzyczny:
Gothic Metal

WWW:
www.mydyingbride.net/
https://web.facebook.com/MyDyingBrideOfficial/

Skład zespołu:

Aaron - wokal
Andrew - gitara
Calvin - gitara
Lena - bas
Shaun - syntezatory/skrzypce

Byli członkowie:
Ade
Rick

Biografia:

My Dying Bride stworzyli Aaron, Andy, Calvin i Rick latem 1990, i tylko w ciągu 6 miesięcy wspólnego nagrywania powstało legendarne już demo "Towards The Sinister". Prace trwały nieprzerwanie, aż do ukazania się na rynku pierwszego singla 7" "God Is Alone" dla małej francuskiej wytwórni płytowej Listenable. Singiel wyprzedał się prawie natychmiast sprawiając, że o zespole mówiło się coraz więcej na scenie underground, co  z kolei przyciągnęło uwagę wytwórni Peaceville Records, która zaoferowała im umowę.

Pierwsze wydawnictwo tego niecnego połączenia to EP-ka "Symphonaire Infernus Et Spera Empyrium", na jakiej pojawia się nowy nabytek na basie, Ade, a wkrótce pojawia się pierwszy, pełnowymiarowy album zespołu "As The Flower Withers", i tak rodzi się avantgarda doom metalu...

"Feel the Misery" jest dwunastym albumem studyjnym w dorobku bogów z Wielkiej Brytanii i oznacza powrót do oryginalnego składu gitarzysty Calvina Robertshaw'a. Album pozwala My Dying Bride świętować 25-ą rocznicę powstania w stylu przełomowego dzieła, które z pewnością zaspokoi pragnienie zarówno starych jak i nowych fanów. Te rozbudowane 8 utworów, miażdżące metalowe epickie dzieła wykończone pogrzebową atmosferą są bez wątpienia jak dotąd jednymi z najcięższych i najmroczniejszych kawałków tego zespołu, podczas gdy wciąż eksplorują nowe sfery twórczości. Album oznacza również powrót do starego nawiedzonego studia nobliwego Academy Studios w Dewsbury, West Yorkshire, gdzie zostały nagrane wszystkie wcześniejsze klasyczne wydawnictwa My Dying Bride. Za dźwięk odpowiada Dan Mullins, a ponowny miks materiału wykonał Mags w Futureworks w Manchester UK, będący długoletnim inżynierem/producentem zespołu. 
Ciężki klimat jaki tworzy My Dying Bride jak i umiejętnie skomponowane utwory sprawiają, że zespół ten jest jednym z najważniejszych wśród legendarnych twórców gatunku gothic doom/death.