AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
System Syn
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

System Syn
Jak sama nazwa wskazuje.. oto System Syn!

System Syn
Oryginalny, przystojny, uroczy.. czy któraś mu się oprze?

Kraj:
USA

Data powstania:
1997

Gatunek muzyczny:
dark electro, ebm, futurepop, industrial, synthpop

WWW:
http://systemsyn.com
http://www.myspace.com/systemsyn

Skład zespołu:

Clint Carney (vocals, all studio music),
Atom Strange (live synths),
Jake Strange (live guitar)

Biografia:

Clin Carney zaczął tworzyć i występować jako system syn w 1997 roku. Przez pierwszych siedem lat istnienia zespołu, system syn wydał własnym nakładem pięć pełnych albumów i trzy Epki, zmiksował ponad piętnastu najpopularniejszych artystów muzyki elektronicznej, pojawił sie na siedmiu rożnych składankach i brał udział w tworzeniu soundtracku.
Oprócz pracy studyjnej, system syn to niewiarygodna machina koncertowa:występował z takimi artystami jak Daniel Ash (z Love and Rockets, Bauhaus and Tones on Tail), Red Flag, Seabound, Stromkern, Informatik, Babyland, etc. System syn finalnie przyciągnął uwagą labelów i w 2004 ich pierwszy międzynarodowy debiut”Premeditated” został wydany przez Sector 9 Studios (US) i Out of Line (Europa).
Aby promować wydawnictwo system syn udali sie w dużą trasę po Stanach razem z Imperative Reaction. W listopadzie 2004 system syn pojawił się Niemczech i zagrał kilka koncertów na Out of Line Electro Festivals razem z Hocico, Icon of Coil, God Module i Spetsnaz. W 2005 System syn przenieśli się do Metropolis Records aby wydać swój kolejny album “Postscript”. Ten album będzie jednym z najlepszych albumów zespołu i zarazem dowodem, że system syn to specjaliści od najbardziej emocjonalnej muzyki elektronicznej gatunku.