AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Biomekkanik
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Biomekkanik
Biomekkanik

Biomekkanik
Biomekkanik

Kraj:
Szwecja / Sweden

Data powstania:
2009

Gatunek muzyczny:
alternative, ebm, electronic, futurepop, synthpop

WWW:
http://www.biomekkanik.com/
https://www.facebook.com/biomekkanik/timeline?ref=page_internal

Skład zespołu:

Christer Hermodsson
Andreas Ingefjord
Mattias Johansson

 

Biografia:

Historia Biomekkanik rozpoczyna się w 2009 wraz z wydaniem debiutanckiego albumu, "State Of Perfection". Od tej pory Biomekkanik jest w trasie jak tylko jest to możliwe, przez co tych trzech muzyków funkcjonuje obecnie niczym dobrze naoliwiona maszyneria. Długa, wciąż rozrastająca się lista klubów w których zagrali w całej Europie, to również występy w roli suportu dla takich zespołów jak VNV Nation, Nitzer Ebb i Vive la fete, jak również koncerty na tak znanych festiwalach jak WGT i ElectriXmas, wymieniając tylko tych kilka. Nie wspominając o tym, że Biomekkanik miał zaszczyt być pierwszą ”prawdziwą” grupą, jaka wystąpiła na żywo w jednym z najbardziej znanych europejskich klubów jakim jest Tresor w Berlinie.
Sukces albumu sprawił również, że zespół wykonał kilka remiksów dla takich grup jak Client i Armageddon Dildos.

Mając za sobą wiele lat doświadczenia na elektronicznej scenie, zarówno jako muzyk i producent, Christer Hermodsson wykorzystuje zdobytą praktykę w takich zespołach jak S.P.O.C.K i Sista Mannen På Jorden, w zestawieniu z ostrzejszym i cięższym brzmieniem z jakim zetknął się przy produkcji dla takich wykonawców jak And One, Cat Rapes Dog i Mr Kite. Równoważąc ostre, elektroniczne rytmy z wplecionym dźwiękiem gitar, inspirowanych przez agresję i melodyjne zawieszenia, brzmienie grupy zwyczajnie jest niepodobne do żadnego innego!
Pomysł na zespół Biomekkanik pojawił się po raz pierwszy w 2001, kiedy Christer Hermodsson rozpoczął prace nad produkcją muzyki metalowej Mr Kite. To był ostatni element układanki dla powstania Biomekkanik.
Jednak intensywna trasa koncertowa ze S.P.O.C.K w Europie i USA a do tego produkcja na rzecz innych grup opóźniły wydanie pełnowymiarowego albumu – który został wydany dopiero w 2009.

Oczekiwanie na drugie wydawnictwo dobiegło końca. " Violently Beautiful" jest wyjątkową mieszanką elektro i rocka, z jednym z najmocniejszych wokali tego gatunku towarzyszącym słuchaczom w tej podróży, a jakim dysponuje Christer Hermodsson. Temperamentna, napędzana niepokojem struktura muzyki wprowadza w swoisty, klimatyczny nastrój.
Podczas prac nad tym wydawnictwem cały zespół połączył siły, przez co współpraca w studio wypadła równie dobrze co wspólne występy na scenie.