AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Shiv-r
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Shiv-r
Shiv-r

Shiv-r
Lee Bulig & Pete Crane

Kraj:
Wielka Brytania / United Kingdom

Data powstania:
2007

Gatunek muzyczny:
dark electro, ebm, electro-industrial, electronic, industrial

WWW:
http://www.shiv-r.com
http://www.myspace.com/shiverindustrial

Skład zespołu:

Lee Bulig
Pete Crane


Biografia:

Shiv-r to nowi ale już dosyć mocni, zawodnicy na scenie mrocznej muzyki, którzy w 2010 roku równocześnie podpisali kontrakty z Infacted Recordings (Niemcy), Metropolis Records (Ameryka Północna) i Deathwatch Asia (Japonia / Oceania).

Przytłaczająca atmosfera i cechy charakterystyczne dźwięków serwowanych przez Shiv-r to mieszanka nawiedzonych, neoklasycznych melodii, szorstkich, udarowych klubowych, dźwięków z czystym męskim wokalem, który raz wykrzykuje a raz szepcze swoje partie.
Shiv-r to duet, który tworzą Pete Crane (Virul3nt) i Lee Bulig (Kong). Obaj są odpowiedzialni za stronę muzyczną projektu, natomiast Pete dodatkowo śpiewa. Shiv-r nie jest pierwszym projektem tych muzyków – wcześniej działając w innych formacjach stworzyli już dosyć bogatą dyskografię.

Lee Bulig stał za solowym projektem Stark, który wydał dwa albumy oraz jedną EP’kę nakładem GUP oraz za Neon Womb, który wydał album nakładem Cranial Fracture Recordings.
Pete Crane jest odpowiedzialny za tworzenie muzyki dla zespołu The Crystalline Effect z którym wydał dwa albumy i jedną EP’kę pod różnymi wydawnictwami i za Plague Sequence, mającym na koncie jedną EP’kę i jeden pełny album.

Obaj członkowie zespołu pochodzą z Australii, jednak Shiv-r został powołany do życia, gdy Pete Crane mieszkał w Londynie, a Lee Bulig w Bangkoku. Osobiście muzycy spotykali się tylko podczas wspólnych występów i sesji zdjęciowych. Pete jednocześnie, regularnie podróżował po Europie występując ze swoimi projektami i dodatkowo, gościnnie udzielał się w innych zespołach grywających, regularnie w wielu klubach i na wielu uznanych gotycko/industrialnych festiwalach.
Lee swoimi poprzednimi wydawnictwami zdobył rozgłos jako artysta który tworzy w sposób mroczny, niepokojący i celowo uderzający w niemoralne aspekty człowieczeństwa, co swojego czasu w Bangkoku w jego rodzinnych stronach nie było wygodne. Obaj panowie współpracują ze sobą przy wielu projektach już od ponad 10-ciu lat, więc umieją pracować ze sobą nawet pomimo ogromnej odległości, która ich dzieli.