AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
A Spell Inside
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

A Spell Inside
MelRow & PeKirk

A Spell Inside
A Spell Inside

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
1989

Gatunek muzyczny:
futurepop, synthpop

WWW:
http://www.aspellinside.com
https://www.facebook.com/aspellinside.band

Skład zespołu:

MelRow - wokal, programowanie
PeKirk - synths & sample
MarCell - live-keyboard, drugi wokal

Biografia:

A Spell Inside został założony w 1989 roku przez Michael’a Roeder’a (wokal, programowanie) i Peter’a Kirchmeyer’a (syntezatory, sample). Po kilku sesjach zrobionych dla zabawy, całość zaczęła nabierać coraz większego rozmiaru, rok później Klaus Rodewig dołączył do składu jako gitarzysta. Tak oficjalnie narodził się zespół A Spell Inside.

Założeniem ASI było stworzenie nowoczesnego stylu w muzyce elektronicznej z niewielkim udziałem gitar, które w niezwykle dynamiczny sposób tylko wskazywałyby kierunek.
Było to brzmienie, którego nie można było uznać za powszechne u żadnej grającej w tamtym czasie grupy. I tak historia ruszyła do przodu…

W 1996 roku Klaus opuścił zespół z powodów osobistych i odtąd ASI występować zaczął jako duet. W przypadku występów live zespół wspierany jest przez Sven’a Schumacher’a który czasem udziela się również podczas nagrań studyjnych.

Styl:

Unikatowe brzmienie A Spell Inside jest trudne do sklasyfikowania. Możliwe, że chodzi o interesującą kombinację pomiędzy chwytliwymi melodiami, kompaktowymi liniami basu i pełnymi rytmu utworami, możliwe też, że chodzi o frapujący wokal. Któż to może wiedzieć? Ale jest oczywiste, że powstało coś bardzo specjalnego czego nie można opisać inaczej niż pewien rodzaj "technicznego romansu". Można nazwać to odrodzeniem lat 80-tych w nowoczesny, nie do podrobienia sposób. Oprócz tego olśniewająca metoda pisania utworów sprawia, że każdy z kawałków odnajduje prostą drogę do wnętrza umysłu słuchacza. Wszystko to razem tworzy niezwykle specjalne emocje związane z A Spell Inside.