AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
In The Nursery
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

In The Nursery
In The Nursery

In The Nursery
In The Nursery na Nocturnal Culture Night 2010

Kraj:
Wielka Brytania / United Kingdom

Data powstania:
1981

Gatunek muzyczny:
ambient, dark ambient, electronic, Gothic, industrial, neoclassical

WWW:
http://www.inthenursery.com
http://www.myspace.com/inthenursery

Skład zespołu:

Nigel Humberstone
Klive Humberstone
Dolores Marguerite C. 
David Electrik


Biografia:

In the Nursery to zespół łączący w sobie muzykę elektroniczną z neo-klasyczną. Zespół jest także rozpoznawalny z uwagi na przygotowanie soundtracków do wielu znanych telewizyjnych programów i filmów.
Dwaj bracia bliźniacy, Klive i Nigel Humberstone, oraz Anthony Bennet stworzyli swój projekt w 1981 roku. Trio początkowo było powiązane ze sceną industrialną (pierwsza płyta ‘’When Cherished Dreams Come True’’ - 1983). Po dwóch kolejnych krążkach w dyskografii, singlu ‘’Witness (To A Scream)’’ oraz epce ‘’Sonority’’ zespół rozpoczął współpracę z wytwórnią Sweatbox (pierwsze dokonanie powiązane z tą wytwórnią to epka ‘’Temper’’). Zmiana wytwórni przyniosła wiele innowacji. Bracia nagrali swój nowy materiał bez Anthonego, a charakter muzyki został przesiąknięty teatralną atmosferą, delikatniejszymi dźwiękami, które znacząco odbiegły od poprzedniego brzmienia zespołu. Na płytach zaczęły pojawiać się dodatkowe wokale. Na epce ‘’Trinity’’ swojego głosu użyczyła Dolores Marguerite dodając francuskie frazy pomiędzy tekst. Kolejną innowacją zespołu była eliminacja cyfrowych dźwięków na rzecz bardziej klasycznych. Album ‘’Koda’’ z 1988 jest takim właśnie przełomem w twórczości grupy. Po tym jak wytwórnia Sweatbox przestała istnieć, zespół przeniósł się do wytwórni Third Mind Records. Tam produkcją zajął się Steve Harris. Kolejne płyty zespołu zaczęły potwierdzać, że zmiana klimatu pozostanie stałą cechą tego projektu. Ten okres to także czas, kiedy muzyka In the Nursery zaczęła zapisywać się w kanonie soundtracków światowych i kasowych filmów, takich jak: Aviator, Wywiad z Wampirem, Beowulf, Streetfighter II, Zaklinacz Deszczu.
Lata 90-te to seria albumów, które zespół stworzył przy współpracy z Optical Music Series. Do tej części dyskografii należą takie tytuły jak: ‘’Asphalt’’, ‘’Man With a Movie Camera’’, ‘’A pgae of Madness’’, ‘’Electric Edwardians’’, ‘’The Passion of Joan of Arc’’, ‘’Anathomy of a Poet’’.
Pierwsza kompilacja prezentująca składankę z dotychczasowego materiału zespołu została wydana przez ich własną wytwórnię ITN Corporation label. Koncepty na kolejne albumy zawierają w sobie mieszankę językową, gościnne wokale, inspiracje Art Deco. Bracia kontynuują także inny projekt, który nastawiony jest na muzykę taneczną - Les Jumeaux.