AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Desdemona
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Desdemona
Desdemona

Desdemona
Desdemona

Kraj:
Polska / Poland

Data powstania:
1996

Gatunek muzyczny:
darkwave, Gothic Metal

WWW:
http://www.desdemona.info.pl
http://www.myspace.com/desdemonapl

Skład zespołu:

Agnieszka Leśna - vocal/teksty
Krzysztof Chorąży - gitara / sample / loopy / elektronika
Robert Pląskowski - klawisze / sample / loopy / elektronika
Szymon Świerczyński - bas
Arkadiusz Wachowicz - management

Byli członkowie:

Agata Pawłowicz - vocal/teksty


Biografia:

Początki  DESDEMONY sięgają 1996 roku. Wówczas to grupa przyjaciół, spragniona  muzyki szczerej i ambitnej, postanowiła zacząć ją tworzyć.  Wykrystalizował się  pierwszy  skład zespołu, który w 2000 roku nagrał debiutancką płytę dla wytwórni  MORBID NOIZZ. Płyta nosiła tytuł "STAGNACJA".  W tym czasie zespół opuściła wokalistka JOANNA RADŁOWSKA, którą można było zobaczyć jeszcze podczas występu na festiwalu CASTLE PARTY w 2000 roku. Po długim okresie poszukiwań do zespołu dołączyła  AGATA PAWŁOWICZ, która ujawniła swoją osobowość sceniczną na festiwalu w BOLKOWIE w 2001. Pozytywne przyjęcie nowej wokalistki  przez publiczność przeszło najśmielsze oczekiwania zespołu.

Tego samego roku dzięki wytwórni  Black Wings Records  "STAGNACJA" została wydana w Japonii.
Kolejnym etapem w historii DESDEMONY było podpisanie kontraktu z wytwórnią METAL MIND PRODUCTIONS, który zaowocował  wejściem do studia i zarejestrowaniem materiału na album "s.u.p.e.r.N.O.V.A.".  Płyta ukazała się w 2003 roku i spotkała się z bardzo dobrym  przyjęciem ze strony krytyków i odbiorców. Promujący wydawnictwo utwór "XI IX" znalazł się na pierwszym miejscu listy przebojów programu VIVA ROCK.  Zespół wyruszył w trasę koncertową, której częścią były między innymi koncerty w ramach DARK STAR FESTIVALS - DESDEMONA zaprezentowała się szerszej publiczności w większych miastach  Polski obok takich zespołów, jak MOONLIGHT, DELIGHT, ARTROSIS i FADING COLOURS.

Rok 2003 obfitował w dwa ważne dla zespołu wydarzenia. Do DESDEMONY dołączył klawiszowiec Robert Pląskowski. Poza tym grupa miała przyjemność wystąpić w roli supportu przed zespołem TYPE O NEGATIVE.

Po tym wydarzeniu zespół zaszył się w studiu, by nagrać - jak dotąd - swój ostatni studyjny krążek zatytułowany "VERSION 3.0". Płyta została wydana w 2004 roku i otrzymała mnóstwo pozytywnych recenzji zarówno w kraju, jak i za granicą. Płyta VERSION 3.0 pokazała fanom  bardziej "industrialno-elektroniczne" oblicze zespołu. DESDEMONA wyruszyła w trasę promującą swoje nowe wydawnictwo, podczas której  po raz drugi zaprezentowała się na DARK STARS FESTIVAL oraz grała wspólnie z TIAMAT i PAIN w trakcie polskiej części trasy tych zespołów. Uwieńczeniem tych koncertów było zarejestrowanie w krakowskim studiu TVP pierwszego koncertowego DVD DESDEMONY, które ukazało  się w 2005 roku. DVD nosi tytuł "Live 3.0".

W 2005 roku zespół opuścił basista - Mariusz Frąszczak, a jego miejsce zajął Szymon Świerczyński. Kolejną, chyba najbardziej znacząca zmiana w składzie zespołu, było rozstanie DESDEMONY w 2008 roku z dotychczasową wokalistka Agata Pawłowicz.

W listopadzie 2008r. DESDEMONA rozpoczęła współpracę z nowa wokalistką, pochodząca z Poznania Agnieszką Leśną.