AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
IAMX - Kingdom Of Welcome Addiction


Czytano: 4674 razy

95%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
Ostatnie tematy na forum:

Twierdziłam, twierdzę i twierdzić będę, że rozstanie Chrisa Cornera ze Sneaker Pimps było najlepszą decyzją. Wciąż nie rozumiem dlaczego mówiąc o nim, zawsze używa się określenia ex-wokalista SP skoro dokonania IAMX przerosły SP w każdym wymiarze.
Ta płyta to wizytówka IAMX, odzwierciedlenie jego pokręconej duszy. IAMX się rozpruł i wypłynęły z niego wszystkie mroczne tajemnice i pragnienia.

Album Kingdom Of Welcome Addiction buja: torchę triphopowo i elektronicznie, trochę gitarowo, ze szczyptą walca, przy czym każdy element tego mechanizmu jest idealnie naoliwiony i dokręcony. Nature of Inviting, mimo dosyć spokojnego tempa zawiera w sobie ładunek ciężkiego kalibru, po jego przesłuchaniu chce się więcej. Porównałabym to trochę do Massive Attack z płyty Mezzanine (swoją drogą, okładka Volatile Times bardzo przypomina okładkę tej właśnie płyty). Tytułowy utwór, ze swoją niezwykle bogatą linią melodyczną i głosem Chrisa zapiera dech i ściska gardło. My Secret Friend, z gościnnym udziałem Imogen Heap to elektroniczna ballada, utrzymana w ryzach przez surową perkusję elektroniczną. Industrialny, najcięższy na płycie An I for an I, jest manifestem Chrisa, potępieniem cywilizacji konsumentów, krzykiem dekadencji. Za tym krzykiem chowa się przerażona postać, słuchając I Am Terrified, też jestem przerażona, moje wnętrze cierpi wraz z Chrisem i to jest dowód jego dojrzałości i talentu. Think of England to eksplozja energii, dająca błyskawiczne przyspieszenie, dzicz! The Stupid, The Proud to dance macabre, Chris tańczący walca i grożący nam palcem. W You Can Be Happy wraca ożywienie, które apogeum osiąga w The Great Shipwreck of Life. Płytę zamyka spokojny Running - omijam go i wracam do pierwszego utworu.

Tu nie ma słabego momentu, tu są kawałki na każdy rodzaj nastroju, na zmianę zimne i surowe, ale także rozbudowane, eksplodujące od melodyjnych brzmień. Choć obiektywne opinie nie istnieją, a moja skłania się ku fanatyzmowi, słuchajcie tej płyty!

Tracklista:

01. Nature Of Inviting
02. Kingdom Of Welcome Addiction
03. Tear Garden
04. My Secret Friend (feat. Imogen Heap)
05. An I For An I
06. I Am Terrified
07. Think Of England
08. The Stupid The Proud
09. You Can Be Happy
10. The Great Shipwreck Of Life
11. Running
Autor:
Tłumacz: morrigan
Data dodania: 2012-03-09 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: