AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Koncert w Planetarnej Aurze V - Aqualuna - Projekt Audiowizualny
Koncert w Planetarnej Aurze V - Aqualuna - Projekt Audiowizualny - Częsochowa, Kino Sferyczne - Planetarium Instytutu Fizyki AJD
Rozpoczęcie: Sobota 2014-02-08 20:00
Zakończenie: Sobota 2014-02-08 22:00
Wstęp: 10 PLN
Www: Zobacz
Autor: Ankara
Kategoria: Koncert
Miejsce:Polska, Częsochowa, Kino Sferyczne - Planetarium Instytutu Fizyki AJD (Armii Krajowej 13/15, 4 piętro)
AQUALUNA - Alchemical Transformation Through Vision and Sound.

"Koncerty w planetarnej aurze" to cykl występów muzyków eksperymentalnych w sali Planetarium Instytutu Fizyki AJD, czyli Kinie Sferycznym, połączonych z projekcjami obrazów przestrzeni kosmicznej pod kopułą Planetarium.

Historia imprezy sięga roku 2010, a za projekt tego wydarzenia kulturalnego jego autorka, Kamila Misiak, otrzymała w II-gą nagrodę w Poligonie Kulturalnym organizowanym przez OPK Gaude Mater. Do tej pory swoje występy zaprezentowali Electric Uranus, Bionulor, Krzysztof Orluk, Kacper Kapsa, Voices of the Cosmos (Rafał Iwański i Wojciech Zięba), Synapsis.

8 lutego 2014 o godz. 20:00 ponownie pojawi się Rafał Iwański ze swoim nowym projektem audio-wizualnym, AQUALUNA, który stworzył wraz z Anną Pilewicz. Odbędziemy alchemiczną transformację przez obraz i dźwięk. Artystyczne działania w ramach projektu AQUALUNA odwołują się do obrazów i dźwięków najbardziej pierwotnych, organicznych, w dużej mierze powiązanych z żywiołem wody i księżycem. Integrują odrealnione wodne i lunarne obrazy następujące po sobie w sposób paralelny do wytwarzanych dźwięków. Film Anny Pilewicz utrzymany jest w poetyce sennego marzenia. Jest symboliczną opowieścią o alchemicznej przemianie osobowości.

W efektach wizualnych - uzyskanych w dużej mierze za pomocą technik analogowych, finalnie też w pewnym stopniu dzięki narzędziom komputerowym - wykorzystane zostały płynne substancje (woda, tusz, farba, olej) w różnych kolorach i o różnych konsystencjach, mieszane w przezroczystych naczyniach.W ścieżce dźwiękowej, skomponowanej specjalnie do video, Rafał Iwański opierał się na brzmieniu przetwarzanych analogowo i cyfrowo generatorów elektronicznych i instrumentów akustycznych oraz modyfikowanych nagraniach dźwięków wody pochodzących z różnych źródeł. W celu wywołania zintensyfikowanego odbioru, twórcy tego projektu wykorzystują między innymi efekt synestezji, formy korespondują ze sobą w wymiarze wizualnym i audytywnym.

http://www.popupmusic.pl/patronat/65/rafal-iwanski-i-anna-pilewicz-aqualuna

Tym razem koncert wchodzi na nowy poziom, wzbogacony zostanie o element naukowy - zaprezentowany zostanie krótki wykład na temat oddziaływania wody i Księżyca.

Więcej o projekcie tu:
http://onlygoodmusic.pl/recenzje/annapilewicz-rafaliwanski-aqualuna

Link do strony:
https://www.facebook.com/pages/Koncerty-w-planetarnej-aurze/187912687977077

http://czestolovechowa.blox.pl/2011/05/NIEBO-GWIEZDZISTE-NADE-MNA.html

Występ projektu audio-wizualnego AQUALUNA
muzyka: Rafał Iwański - X-Navi:Et)
video: Anna Pilewicz


8.02.2014 sobota godz. 20:00
Kino Sferyczne - Planetarium IF AJD
Aleja Armii Krajowej 13/15, 4 piętro
Częstochowa
bilet 10 PLN    ilość miejsc ograniczona!
Konieczna rezerwacja miejsc pod numerem tel. 782 237 375
Odbiór rezerwacji najpóźniej 15 minut przed rozpoczęciem.