AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Leaether Strip – Æscapism


Czytano: 4697 razy

85%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
Ostatnie tematy na forum:

Wielu artystów przyznaje się do bycia inspirowanym w swojej twórczości przez formację Leaether Strip. Trudno się temu dziwić. Claus Larsen zamiast skupiać się na kreowaniu demonicznego wizerunku koncentruje swoje działania na tworzeniu muzyki. Fakt, nieraz są to dźwięki rodem z jakiegoś niepokojącego horroru, których odsłuchiwanie sprawia iż po ciele zaczynają błądzić dreszcze.
 
Autor jest fanem ścieżek dźwiękowych do filmów, co jest mocno słyszalne w jego muzyce. "Æscapism" koncentruje się wokół tematyki związanej z próbą oderwania się od istniejącej rzeczywistości jak i związanych z nią problemów. Stąd na albumie przewija się problematyka uciekania, pokazana w różnych ujęciach. Zamysłem twórcy jest nie powielanie schematów i zaskoczenie słuchacza każdym z kolejnych utworów.
Poza motywem przewodnim związanym z tytułem tej płyty, słuchacze mogą zapoznać się z zapisem rozprawy z demonami, która prezentuje wizje rodem z dziecięcych koszmarów. Oprócz tego artysta stawia pytania o pojęcia równości i człowieczeństwa. Momentami bywa wręcz obsceniczny, innym razem odpychając swoją brutalną wizją rzeczywistości.
Ostatni utwór – "Extinction protocol", nagrany przy współudziale Decoded Feedback, jest wymierzony przeciw bigoterii i podwójnym standardom moralnym, a przy tym obnaża różne społeczne grzechy, pastwiąc się nad nimi, jednocześnie dokonując swoistego egzorcyzmu.  
 
Album jest równy, choć każdy ze znajdujących się na nim utworów ma inny styl. Żonglując motywami electro z elementami harsh, aż po melodyjne, wręcz nostalgiczne brzmienie Claus Larsen sprawia, że słuchacze nie będą się nudzić. Nie sposób pozostać obojętnym na wykorzystaną alternatywną elektronikę, czy to w postaci starego analogowego brzmienia, czy też użycia intensywnych rytmów spod znaku ebm. Na pierwszy plan wysuwają się dźwięki basu, które tworzą jądro każdego z utworów. Jest to chyba ich jedyny element wspólny. Jednak dzięki temu każdy z zaprezentowanych kawałków, pomimo podejmowanej na nich tematyki, jest niezwykle taneczny.
 
Tracklista:

01. We fail we forget
02. Sanctuary
03. Hold me
04. Humanity – Equality
05. Hold your fire
06. Suicide summer school
07. The hired man
08. Strong boys
0           9. Trash talker
10. In fire on fire
11. Unhuman response
12. I'm not the one
13. The dark gates of sundown
14. It doesn't hurt to hurt you
15. Extinction protocol (with Decoded Feedback)
Autor:
Tłumacz: hellium
Data dodania: 2014-06-03 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:




Najnowsze komentarze: