AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Leaether Strip
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Leaether Strip
Claus Larsen

Leaether Strip
Leaether Strip

Kraj:
Dania / Denmark

Data powstania:
1988-01-13

Gatunek muzyczny:
ebm, electronic, industrial

WWW:
http://www.alfa-matrix.com
http://www.myspace.com/leaetherstrip

Skład zespołu:

Claus Larsen

Biografia:

Leaether Strip to solowy, duński, elektro/industrialny projekt Claus'a Larsen'a. Odkryty przez niemieckiego wykonawcę i producenta techno, Talla 2XLC, Leaether Strip szybko zabłysnął jako jeden z najbardziej ekscytujących debiutów w Europie na początku lat 90-tych.

Po bardzo udanym Japanese Bodies 12’’, pierwszy album (‘’The Pleasure of Penetration’’ – wydany w 1990) błyskawicznie został uznany za klasyk, który odznaczał się nietaktownym rytmem i agresywnym elektronicznym stylem, ubarwionym zniekształconym wokalem, który sprawił, że od tego czasu jest on swoistą marką Leaether Strip. Kolejne albumy oraz single podbiły serca setek tysięcy fanów elektro/industrialnej muzyki na całym świecie i wyniosły zespół na szczyt wytwórni Zoth Ommog. ‘’Solitary Confinement‘’(1992) i ‘’Underneath The Laughter’’ (1993) to dwie płyty, które pomogły Claus'owi Larsen'owi umiejscowić jego pozycję na mapie muzyki, a zarazem sięgnąć szczytu sprzedaży na zarówno europejskiej, jak i amerykańskiej scenie elektro. Wspominając o tak potężnych elektro grupach jak Front 242, Skinny Puppy czy nawet Nine Inch Nails, Leaether Strip również uzyskał reputację zespołu niosącego głębsze przesłanie i znaczenie ich pracy w bardzo osobistym tonie, czasem emocjonalnym, a czasem politycznym, co przejrzyście widać w tekstach grupy.

Wydając ‘’Serenade for the Dead’’ (1994), Leaether Strip zszokował podwaliny sceny industrialnej, radykalnie odbiegając od oczekiwań fanów. Zbaczając z osobiście wykreowanej marki “harsh power sound”, podążył w kierunku bardziej gotycko/orkiestrowym, który z czasem został nazwany “symphonic dark electronics”. Stworzony w części na potrzeby soundtrack'u, ten piekny album pokazał zupełnie inne oblicze talentu Claus'a Larsen'a i dowiódł, że Leaether Strip jest w stanie zmienić swoje brzmienie wciąż oferując tę samą głębię i moc utworów. Kamień milowy zespołu, który miał absolutnie inne, wszechstronniejsze podejście do muzyki pokazał, jaką różnorodnością w rymach i mistrzowską umiejętnością pisania piosenek włada ten autor.