AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Vic Anselmo
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Vic Anselmo
Vic Anselmo

Vic Anselmo
Vic Anselmo

Kraj:
Łotwa / Latvia

Data powstania:
2008

Gatunek muzyczny:
alternative, Gothic, Gothic Rock

WWW:
http://www.vicanselmo.com
https://www.facebook.com/vicanselmomusic

Skład zespołu:

Vic Anselmo - piosenkarka, autorka tekstów, gitara akustyczna
Herman Rigmant - gitara, programowanie
George Kadolchik - keyboard
Peteris Pass - bas
Martinsh Milevskis - perkusja, instrumenty perkusyjne


Biografia:

Vic Amselmo jest łotewską alternatywno/gotycką wykonawczynią, której wspaniały głos i szeroki horyzont muzyczny znalazły swój własny, odrębny sposób komponowania muzyki. Utwory Vic Anselmo brzmią jak soundtracki do wyimaginowanych filmów. Są bardzo zmysłowe i zadziwiają dynamicznymi kontrastami i różnorodnością dźwięków. Wszystko to przedstawione jest widzowi z imponującym scenicznym obrazem. Vic Anselmo jest pierwszą łotewską, alternatywną wokalistką, która stała się znana również poza państwami bałtyckimi.

Vic Anselmo
supportowała europejską trasę niemieckiej legendy elektronicznej awangardy duet Deine Lakaien. Vic otworzyła wszystkie 24 występy podczas trasy Indicator, zbierając uznanie i aplauz licznie zgromadzonej publiczności w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Luksemburgu. Oprócz tournée z Deine Lakaien, artystka miała dwie trasy klubowe ze swoim zespołem i występowała na tak dużych festiwalach jak: WGT 2009(D), Castle Party 2009(PL) Gothic Festival Waregem 2010 (BE), Elf Fantasy Fair 2010 (NL), i Dark Mills 2010 w Londynie. Ponadto występując dzieliła scenę z zespołem Das Ich i udzielała się jako gość podczas trwania festiwali WGT I Amphi Festival w roku 2011. Na festiwalu w M’era Luna w tym samym roku Vic Anselmo gościnnie wspierała swoim wokalem grupę Mesh. Sierpień i wrzesień 2011 to dla Vic Anselmo wspólna z zespołem To Die For trasa koncertowa po Chinach.

Artystka oferuje dwa różne formaty swoich występów: koncert z zespołem kiedy to występ zmienia się w kolorowy full show z teatralnymi elementami i unikalną sceniczną oprawą lub akustycznie: intymnie i zmysłowo kiedy to Vic podziwiać możemy jedynie w towarzystwie pianina.