AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Diorama
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Diorama
Diorama

Diorama
Diorama

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
1996

Gatunek muzyczny:
darkwave, synthpop

WWW:
http://www.diorama-music.com
https://www.facebook.com/dioramawastaken/

Skład zespołu:

Torben Wendt
Felix Marc
Zura Nakamura
Marquess


Biografia:

Diorama została założona w 1996 roku jako muzyczny projekt Torbena Wendt'a. Jego muzyka szybko spotkała się z dużą aprobatą Adriana Hates'a (Diary of Dreams) i dlatego też z jego pomocą oraz przy wpółpracy z Rainerem Assmannem (DAF/Fad Gadget) pierwszy album ‘’Pale’’ został wydany w roku 1999. Materiał umieszczony na debiutanckiej płycie Dioramy, został przyjęty pozytywnie zarówno ze strony słuchaczy jak i krytyków.

W 2000 roku do Torbena dołączył jego przyjaciel Felix Marc (klawisze, wpółproducent, chórki). W 2001 światło dzienne ujrzał drugi album Dioramy "Her Liquid Arms". Poza rytmiką, większą dawką elektronicznych partii, muzyka przesiąknięta była charakterystyczną atmosferą pierwszego albumu. Utwór "Advance" stał się hitem w klubach, a zespół stawał się coraz bardziej rozpoznawalny. Drugi album został poparty singlem ‘’Device’’ (2001), którego celem było przede wszystkich zdobycie klubów.

W następnym roku działalności zespołu do duetu dołączył basista Bernard Le Sigue, który wraz z dwójką przyjaciół zaczął pracę nad trzecim krążkiem Dioramy “The Art of Creating Confusing Spirits", którego premiera miała miejsce w roku 2002. Listopad i grudzień tego samego roku był to czas kiedy Diorama supportowała na koncertowej trasie zespół Diary of Dreams.

Po dość długiej przerwie i kolejnej, nowej postaci która zasiliła Dioramę (gitarzysta Sash Fiddler, który dołączył do składu w 2003 roku), długooczekiwany "Amaroid", czwarty album w dorobku grupy, został wydany. W ramach promocji tego albumu Diorama wsparła VNV Nation na trasie z albumem "Formation".

W październiku 2005 roku przyszedł czas na dwa wydawnictwa. Reedycja pierwszego albumu "Pale", poszerzonego o trzy zupełnie nowe utwory: “Don’t Be There”, “You and Ice” oraz “Crop of Illusions”, a także drugie wydawnictwo, album ‘’Re'pale’’, który to zawierał nowe wersje poprzednich kawałków Dioramy, remixy oraz wcześniej niepublikowane utwory. Diorama wyruszyła w pierwsze tournee po Niemczech. Pod koniec 2006 roku zespół opuścił Bernard Le Sigue.

23 luty 2007 roku to data premiery nowego singla Dioramy “Synthesize Me”, który był zapowiedzią nowego wydanego 4 tygodnie później albumu. Album "A Different Life" charakteryzuje specyficzna tematyka liryk, które dotyczą krytyki społeczeństwa podąrzającego za sztucznym systeme wartości. Przy pomocy tekstów Torben stara się zwrócić uwagę na odwieczną walkę poszczególnych indywidualnych jednostek, przeciwko narzucanym normom, które są podstawą degradacji prawdziwych cnót.

W 2010 roku fani doczekali się kolejnych wydawnictw: "Child of entertainment", trzeci singiel w historii grupy, poprzedził album "Cubed", który to ukazał się w wersji limitowanej, poszerzonej o drugie CD z dodatkowymi pięcioma utworami nowego materiału.

W 2013 pojawia się album  "Even the Devil Doesn't Care".

Trzy i pół roku po wydaniu ostatniej płyty, czołowy zespół niemieckiej sceny dark elektro Diorama, powraca ze swoim najnowszym wydawnictwem. Od wybuchowego, otwierającego krążek utworu ‘ZSA’ aż do niemal surrealistycznego, zamykającego ten album ‘Stay Undecided’, Diorama celebruje swoją wyjątkową mieszankę dark elektro, indie i progressive.
"Piosenki zostały stworzone w tych naszych ciężkich czasach, gdy globalny kyzys jest coraz bardziej skomplikowany, a wciąż przybierający na sile fanatyczny nacjonalizm i inne szalone zdarzenia biorą się z określonych ludzkich umysłów. Chcieliśmy przeciwstawić nasz ‘termin' rosnącej frustracji/nieuchronnemu fiasku cywilizacji, w stronę którego wszyscy zmierzamy… termin jaki daje wyraz jednocześnie naszej niezdolności do samoobrony i naszej woli walki o to, co udało się osiągnąć naszej cywilizacji w ostatnich stuleciach – "Zero Soldier Army"" tak wyjaśnia założyciel Diorama, Torben Wendt.
"Tworząc "Zero Soldier Army", w pierwszej kolejności na nowo odkrywaliśmy naszą miłość do potężnego brzmienia elektroniki i dalej ją rozwijaliśmy. Mocniejsze a przy tym bardziej proste dźwięki, niż na ostatnich wydawnictwach, wciąż mają to konkretne poczucie melancholii. Ten album to w 100% Diorama.