AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
The Mission
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

The Mission
Logo - The Mission UK

The Mission
zespół The Mission

Kraj:
Wielka Brytania / United Kingdom

Data powstania:
1986

Gatunek muzyczny:
Gothic, Gothic Rock

WWW:
http://themissionuk.com/
http://www.myspace.com/themissionuk

Skład zespołu:

Wayne Hussey
Mark Thwaite
Ritchie Vernon
Steve Spring


Biografia:

W 1986 roku po opuszczeniu Sisters of Mercy, Wayne Hussey i Craig Adams założyli The Mission UK. I dosyć oczywiste nagle stało się to że ta nowo powstała grupa, stanie się mocnym zawodnikiem na muzycznej scenie, gdyż na długo zanim muzycy The Mission UK podpisali kontrakt z wytwórnią, zaczęło się robić głośno wokół ich wydanych własnym sumptem utworów ‘’Serpents Kiss’’ i ‘’Like a Hurricane’’.

Po wydaniu pierwszego singla "Stay With Me’’ w roku 1986, The Mission UK dotarli do 30 miejsca listy przebojów w Wielkiej Brytanii. A ich debiutancki, wydany w tym samym roku album ‘’God's Own Medicine’’, osiągnął na brytyjskich notowaniach, wysoką 14 pozycję. The Mission UK zgodnie z założonym celem, byli na prostej drodze do tego by stać się ‘kultem’.

W ciągu sześciu lat, zespół The Mission UK wydał kolejno sześć albumów, dodatkowo zwiększając rozgłos wokół siebie dziesiątkami hitów, wymieniając tylko kilka: "Wasteland," "Tower of Strength," "Beyond the Pale," "Deliverance," czy "Butterfly on a Wheel". Liczne trasy koncertowe z U2, The Cure, Robertem Plantem, i wieloma innymi znakomitościami, stanowisko (dwukrotne) gwiazdy niesławnego Reading Festival w Wielkiej Brytanii, wzmocniło reputację The Mission UK. Grupy która dzięki swoim żywiołowym występom na żywo, oflagowana została jedną z najlepszych i najbardziej ekscytujących formacji na świecie. Odbiło się to również na globalnie, gwałtownym wzroście sprzedaży ich płyt do bagatela 3.000.000 egzemplarzy.

Rok 1994 okazał się być decydującym dla The Mission UK. Po ukazaniu się kompilacji największych przebojów ‘’Sum & Substance’’, The Mission UK oderwali się od swojej pierwszej wytwórni płytowej Phonogram Records i w Niemczech na wydanie swojego kolejnego albumu ‘’Neverland’’ podpisali umowę z Sony Dragnet Records. Dwa lata i dwie płyty później, The Mission UK wspólnie podjęli decyzję o tym że nadszedł czas na odprężenie i odpoczynek, na chwilowe pozostawienie za sobą wszelkich szaleństw.

Pełen energii The Mission UK reaktywował się w roku 1999, i od razu ku wielkiemu zadowoleniu fanów zespół sukcesywnie odegrał kilka spektakularnych koncertów. Potwierdzenie ich wielkości było niewiarygodne.

Zostawiając za sobą wszystko co stworzyli w poprzednich dziesięciu latach, The Mission UK powrócili do swojego rozpoznawalnego brzmienia a podczas tego procesu zostały wyzwolone uczucia, zbyt wcześnie uznane za pogrzebane na zawsze. Z gitarami, mistycznymi hymnami, chwytliwymi tekstami, i zawiłą elektroniką muzycy The Mission wyznaczyli nową, pasjonującą erę dla art/goth/rockowych zespołów.
Muzyka tworzona przez ten zespól jest wystarczająco niesamowita, ma nie tylko potencjał aby dotrzeć do nowej generacji czarno-odzianych wyznawców, ma również siłę aby przedrzeć się do głównego nurtu, przyciągając uwagę fanów takich zespołów jak The Cult, Aerosmith, Sisters of Mercy, The Wallflowers, czy U2.