AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Inkubus Sukkubus
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Inkubus Sukkubus
Inkubus Sukkubus

Inkubus Sukkubus
Inkubus Sukkubus

Kraj:
Wielka Brytania / United Kingdom

Data powstania:
1988

Gatunek muzyczny:
Gothic, Gothic Rock

WWW:
http://www.inkubussukkubus.com/
http://www.myspace.com/inkubussukkubus

Skład zespołu:

Candia Ridley
James Hamblett
Tony McKormack
Adam Henderson


Biografia:

Inkubus Sukkubus to brytyjski zespół darkwave, założony w Cheltenham w 1988 roku jako Belas Knapp. Zespół szybko zmienił nazwę na Children of The Moon, pod szyldem którego wydali swój pierwszy singiel i album – oba pod tytułem „Beltaine”.
Obecną nazwę zespół przybrał w 1991, jednak do 1995 znani byli pod pisownią Incubus Succubus. Po kilku pierwszych burzliwych latach działalności, gdy w pewnym momencie niemalże nastąpił ich rozpad, pozostali tylko Candia Ridley i Tony McKormack, pracujący razem jako projekt studyjny, podpisali kontrakt z Pagan Records w 1993 i wydali album „ Belladonna, Aconite and Wytches”, po czym w październiku 1994 przenieśli się do wytwórni Resurrection Records.
Na wiosnę 1995 zmienili pisownię nazwy zespołu na obecną, powołując się na względy numerologiczne i znacznie zmienili skład, dodając automat perkusyjny, okazjonalnie wspierany przez bodhran-irlandzki bęben, rezygnując z perkusisty i przenosząc Adama Hendersona na bas, na którym grał na początku działalności grupy.
Zespół kilka razy pojawił się w mainstreamie z piosenką „Beltaine”, którą można było usłyszeć w Radio 1 i kilkoma występami w telewizji, głównie w połowie lat 90-tych, i to pomimo ich tekstów i przekonań.

Piosenki Inkubus Sukkubus opowiadają o demonach, wampirach, wróżkach etc. Gdy po pewnym czasie pojawiły się oskarżenia o powtarzanie się, grupa rozpoczęła eksperymentowanie z niekonwencjonalnymi instrumentami, takimi jak cymbały i ambitniejszą strukturą utworów.