AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
London After Midnight
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

London After Midnight
Sean Brennan

London After Midnight
London After Midnight

Kraj:
USA

Data powstania:
1990

Gatunek muzyczny:
darkwave, Gothic, Gothic Rock

WWW:
http://www.londonaftermidnight.com/
https://www.facebook.com/LAMofficial

Skład zespołu:

Sean Brennan – założyciel, piosenkarz, muzyk na wszystkich wydawnictwach CD, wokal, gitara, bas, wiolonczela, skrzypce, instrumenty klawiszowe, programowanie, perkusja (1989–present)
Pete Pace – live perkusja (2008–present)
Matthew Setzer – live gitara (2008–present)
Randy Mathias – live bas (2005–present)
 

Biografia:


Twórcą powstałego w 1990 roku London After Midnight (LAM) jest Amerykanin Sean Brennan.
W przeciwieństwie do większości projektów muzycznych tamtego okresu, LAM zachował i pielęgnuje elementy politycznego i społecznego zaangażowania późnej sceny punkowej, która zniknęła na początku lat 90-tych XX wieku. Rozwinął wręcz ten wątek ustanawiając go podmiotem jego wersji Dark Rocka. LAM zyskała dużo lojalnych fanów na całym świecie między innymi z USA, Europy, Ameryki Łacińskiej (gdzie LAM intensywnie koncertował), Rosji, Japonii, Chin, etc.
Występując na różnych koncertach i festiwalach London After Midnight stanowił atrakcję na równi z takimi zespołami jak The Cure, Green Day czy HIM (HIM wymienia LAM wśród ulubionych artystów). W swojej historii LAM ma również samodzielne występy jako gwiazda przed widownią licząca ponad  30 tys. ludzi (np. Zilo festiwal w roku 1998 i wspólny występ z The Cure). Twórczość zespołu jest doceniana np. miejsca w Top 10 i Top 20  DAC (Deutsche Alternative Charts) oraz coroczne zaproszenia na występy na festiwalach i koncertach. Pomimo dużej popularności zespół zachował niezależność i „undergrandową” osobowość. Sean Brennan to nie tylko autor tekstów, multiinstrumentalista, producent i założyciel zespołu. Sean jest znany ze zdecydowanego wsparcia dla praw zwierząt, ochrony środowiska, praw człowieka, liberalnej polityki oraz anty korporacyjnej  kontroli mediów. Niezależnie od głębokiego zaangażowania w sprawy społeczne muzyka London After Midnight niesie olbrzymie pokłady emocji, romantyzmu będąc przy tym podszytym sarkazmem i ironicznym poczuciem humoru (warto posłuchać  "Your Best Nightmare" i poznać historie autorstwa Edwarda Gorey’a). Choć w swej twórczości LAM odwołuje się do innych osób to prezentuje ugruntowaną i dojrzałą osobowość. Choć London After Midnight przypisuje się mroczny charakter to jednak nie poddaje się on prostej klasyfikacji. Różnorodność muzyczna połączona z lirycznym charakterem tekstów stanowią rzadkość w dzisiejszym świecie muzycznym. Stanowi to również duży problem dla ludzi żyjących wręcz koniecznością szufladkowania i przypisywania etykiet gatunkowych. Sean Brennan omija wszystkie etykiety a jego twórczość można w prosty sposób sklasyfikować jako… "London After Midnight". Ostatnia płyta zespołu, to wydana w październiku 2007 płyta „Violent Acts of Beauty”. Ukazała się w Europie i USA (Trisol Music Group Germany, Metropolis Records USA) oraz Rosji (Iron D Records). Spotkała się ona z uznaniem krytyków Niemieckiego magazynu muzycznego Orkus, w którym napisano „Violent Acts of Beauty is a masterpiece of sound and lyric”.