AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Implant
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Implant
Len Lemeire

Implant
Implant

Kraj:
Belgia / Belgium

Data powstania:
1992

Gatunek muzyczny:
dark electro, ebm, industrial

WWW:
http://www.implant-music.be
http://www.myspace.com/implant

Skład zespołu:

Len Lemeire

Biografia:

Implant - muzyczny projekt założony przez Lena Lemeire'a od samego początku już od roku 1992, starał się wnieść COŚ do już mocno rozwiniętej belgijskiej sceny muzyki elektronicznej. I udało mu się. 8 pełnych albumów, 7 Epek, trudna do policzenia liczba remiksów [...]

Gdy Anne Clark usłyszała remiks ‘'Slepper in Metropolis'’ autorstwa Lena, Implant z miejsca stał się na 5 lat zespołem wspierającym Anne na koncertach, co z kolei zaowocowało gościnnym udziałem Anne na dwóch albumach Implant (‘'Audio Blender'’ oraz ‘'Self Inflicted'’). Natomiast kiedy Jean-Luc de Meyer z Front 242 usłyszał twórczy dorobek zespołu Implant zdecydował się nie tylko na gościnny udział w jednym z utworów Implant, ale poszedł w swoim zachwycie o wiele dalej i wspólnie z Lameirem założył zupełnie nowy elektroniczno/popowy projekt - 32Crash.

Budując swoją dobrą reputację występami na żywo w całej Europie i po krótkiej wizycie w Stanach Zjednoczonych Implant był gotowy do kolejnej muzycznej eskapady, nazwanej 'Implatology' – przyciągające pole dźwięków, gdzie wszystkie różne muzyczne inspiracje Lena zbiegły się i zjednoczyły. Ciągle szukając innowacji Implant przewodzi eklektyzmowi oraz muzycznej różnorodności jeszcze bardziej niż poprzednio, włączając do impresywnej mieszanki współczesnej elektroniki np. gitarę akustyczną, dźwięki charakterystyczne dla lat 80. XX wieku, industrialne taneczne bity i pięknie kontrastujące ze sobą męskie i żeńskie wokale. Len wie jak wzbogacać i urozmaicać swoje dźwiękowe dzieła więc nikogo nie powinien dziwić fakt że ten artysta cały czas otacza się znanymi, gościnnymi wokalistami takimi jak chociażby: Jean-Luc De Meyer z Front 242, ale też Neon Judgment, Psy'aviah, Plastic Noise Experience czy nawet Angelspit.