AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Anders Manga
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Anders Manga
Anders Manga

Anders Manga
Od lewej: Sco, Curse, Devalia, Anders Manga

Kraj:
Stany Zjednoczone / USA

Data powstania:
2004

Gatunek muzyczny:
darkwave, electronic, industrial

WWW:
http://www.andersmanga.com
https://www.facebook.com/andersmangamythos

Skład zespołu:

Anders Manga - wokal, gitara, gitara basowa
Sco - synezatory, bas
Curse - perkusja
Devallia - klawisze, bas

Biografia:

Anders Manga jest kompozytorem i producentem muzycznym pochodzącym z Charlotte, NC w Stanach Zjednoczonych. Artysta od 2005 roku wydał do tej pory 6 albumów. Jego muzyka opisywana jest jako gothic/rock, industrial, dream/pop, EBM i melodyjny elektro/rock czerpiący wpływy z lat osiemdziesiątych. Niektórzy recenzenci nazywają jego styl muzyczny ‘gothtroniką’, sam Anders mówi o swojej muzyce po prostu elektroniczny/rock. Niezależnie od tego w jakim gatunku sklasyfikuje się muzykę tego artysty, każdego dnia na całym świecie powiększa się ilość jego fanów.
W 2007 roku Anders Manga został nominowany przez czytelników Gothic Beauty Magazine, wraz z Lacuna Coil, Skinny Puppy i Gary Numanem do tytułu ‘zespołu roku’. Amerykański muzyk wystąpił wielokrotnie w Filadelfii na słynnym ‘Dracula’s Ball” jak również na wielu festiwalach i dark wydarzeniach, między innymi na: Convergence, The Ann Rice Halloween Ball, Black Sun Festival, Goth Stock, Eccentric Festival, Cirque Macabre, Bar Sinister. Ponadto w ciągu paru ostatnich lat, Anders skomponował muzykę do kilkunastu filmów grozy.
W 2008 roku singiel Andersa “There Will Be Blood” znalazł się w pierwszej 20 najlepszych piosenek w notowaniach (DAC), Niemieckiej Alternatywnej Muzyki co skłoniło go do rozszerzenia swojej działalności poza granicami USA. Parę miesięcy później, na początku 2009 roku podpisał w Europie umowę z wytwórnią Danse Macabre Records. Pierwsza oficjalna , światowa premiera nowego albumu Andersa M. – “Infinite Gaze to the Sun” to luty 2010.