AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Combichrist
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Combichrist
Combichrist na M'era Luna 2016

Combichrist
Combichrist na M'era Luna 2016

Kraj:
Norwegia / Norway

Data powstania:
2003

Gatunek muzyczny:
ebm, electro, industrial

WWW:
http://www.combichrist.com
https://web.facebook.com/combichrist/

Skład zespołu:

Andy LaPlegua
Joe Letz
Eric 13
Brent Ashley
Nick Rossi


Biografia:

W 2003 frontman Icon of Coil, Andy LaPlegua, stworzył nowy elektro-industrialny projekt, nazwany Combichrist. Pierwsze wydawnictwo w barwach wytwórni Out Of Line, "The Joy Of Gunz", wypełnione było ostrym brzmieniem  EBM/industrial. Bombardujące dźwięki i zniekształcone bity zmieszane ze zjadliwymi wokalami oraz aranżacjami elektro, były niczym pędzący na najwyższych obrotach szturm na parkiety taneczne.

W następnych latach duży odzew i zainteresowanie wokół zespołu pozwoliło zaistnieć muzykom na scenie koncertowej. Combichrist występowało w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech i USA oraz na takich festiwalach jak: WGT, Summer Darkness i Infest. Po tych  występach, zespół dał się poznać jako silna ekipa koncertowa, pełna energii, krwi i rock-and-rollowego nastawienia.

Kolejne wydawnictwa tylko ugruntowały pozycję grupy na scenie muzycznej - Andy LaPlegua udowadnia, ze jest w stanie stworzyć z Combichrist coś przełomowego. Nie bierze zakładników i nikt nie jest w stanie się uratować. Pozostają tylko resztki muzycznego zniszczenia i wykończone ciała zaścielające parkiet.

W 2016 norwesko-amerykańska grupa Combichrist powraca z wyjątkowym dziełem. Nowy krążek "This Is Where Death Begins" to apokaliptyczny moloch składający się z gitar, elektroniki, piekielnych bębnów i elementów mrocznej siły.
Dudniące, plemienne bębny, gitary mierzące prosto na twarz swym 20-tonowym ciężarem, cięte ataki syntezatorów, pośród których Andy LaPlegua szaleje niczym nieskrępowany demon gniewu: na swoim nowym wydawnictwie, "This Is Where Death Begins", Combichrist wyczarowują przysłowiowy ogień piekielny. Czarny monolit nieokiełznanej agresji. Za produkcję odpowiada Oumi Kapila z Filter i Andy LaPlegua, gościnnie wokalu użyczyli Chris Motionless z Motionless In White i Ariel Levitan z MXMS, a mastering wykonał legendarny Vlado Meller (Red Hot Chili Peppers, Slipknot). Combichrist stworzył kamień milowy w swojej karierze. "This Is Where Death Begins" wydany został również wydany jako limitowany, ekskluzywny digipak 2CD, zawierający bonusową płytę "History Of Madness: Old School And Rarities Live At Complex, LA", która zawiera świetną selekcję wczesnych industrialnych klasyków zespołu.