AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Beati Mortui
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Beati Mortui
Beati Mortui

Beati Mortui
Beati Mortui

Kraj:
Finlandia / Finland

Data powstania:
2005

Gatunek muzyczny:
dark electro, ebm, industrial

WWW:

http://www.myspace.com/beatimortui

Skład zespołu:

Maria - wokal, teksty
Sami - synth, autor piosenek, live bass/perkusja
Jarno - synth, autor piosenek, gitara

Biografia:

Zespół Beati Mortui powstał w 2005 roku w Helsinkach (Finlandia).
Między rokiem 2006 a 2007 zespół wyprodukował i wydał własnym sumptem swoje pierwsze 6-cio utworowe promocyjne CD zatytułowane ‘’Modus Operandi’’. W związku z dużym zainteresowaniem, i sporym sukcesem na Sonic Seducer's Battle of The Bands w 2007 roku gdzie zdobyli drugie miejsce wygrywając jednocześnie finlandzki konkurs na piosenkę "Darkest song of the Fall", Beati Mortui szczęśliwie podpisali na początku roku 2008 kontrakt z wytwórnią Danse Macabre.

Grupa wydała swój pierwszy długo grający album "All But Dreams Will Die" w maju 2008r co zaowocowało wieloma pozytywnymi recenzjami, wywiadami i relacjami w magazynach a także mediach w całej Europie. Album również wstrzelił się w pierwszą 10-tkę na niemieckiej alternatywnej liście przebojów DAC.

Krótko po ukazaniu się CD, Beati Mortui zagrali na największym światowym zlocie gotyckim - festiwalu Wave-Gotik-Treffen w Leipzig (Niemcy). Ich pierwszy występ na WGT zbiegł się w czasie z pierwszym pokazem na największym gotyckim festiwalu w Finlandii - Lumous in Tampere. W sierpniu jeszcze tego samego roku, występowali jako wsparcie dla swojego ulubionego zespołu Hocico w swoim rodzinnym mieście Helsinki.

W październiku 2008 roku Beati Mortui rozpoczęli swoją pierwszą trasę po Niemczech, Austrii i Holandii jako support dla kolejnego projektu, pod którego dużym wpływem się znajdują - Das Ich, z innym niemiecko/greckim zespołem, InLine.seX.Terror. W grudniu formacja udała się w dalszą trasę z Das Ich po Hiszpanii dając dwa koncerty w Madrycie i Barcelonie.

Po trasie z 2009 roku Beati Mortui rozpoczęli prace nad komponowaniem nowego materiału na swój drugi album który ukazał się w maju 2010 roku. Ich nowy album "Let The Funeral Begin" jest olbrzymią zmianą od czasu debiutu pod każdym względem począwszy od kompozycji, aranżacji, produkcji i stylu, gdyż tego właśnie oczekiwano od tej wyjątkowej formacji z Finlandii.