AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Informatik
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Informatik
Da5id & Tyler

Informatik
zespół Informatik

Kraj:
USA

Data powstania:
1993

Gatunek muzyczny:
ebm, electronic, futurepop, industrial

WWW:
http://nymphomatik.com
http://www.myspace.com/informatik

Skład zespołu:

Da5id Din
Tyler Newman


Biografia:

Da5id Din i Tyler Newman to członkowie dwóch udanych lecz bardzo różniących się od siebie formacji Din_fiv i Battery Cage. Pochodzący ze Stanów Zjednoczonych duet jako zespół Informatik wykorzystując jako środek docelowy technologię osiągają znacznie większą popularność niż ich pierwotne projekty.
Proces nagrywania utworów Informatik opiera się na indywidualnej muzycznej wrażliwości, gdzie Tyler odpowiada za wyjściową formę piosenek, w stylu za którego wymyślenie odpowiada Da5id. I chociaż ich wokalno-instrumentalna twórczość na ostatnich dwóch albumach, wykorzystywana jest w ten sam sposób, to podobieństwa między wydawnictwami Informatik na tym etapie się kończą.
Twórczy proces Tylera opiera się głównie na jego emocjonalnym instynkcie. On buduje atmosferę, i nastrój po to by mocniej wyrazić emocje niż sztywne pojęcia. Drugą strona jest Da5id który strukturą dźwięku stara się ponad wszystko podkreślić i pokazać wszystkim to co ma największą wartość. Bilansem ich wzajemnych metod jest indywidualna filozofia Informatik.
Rezultatem końcowym tych zabiegów jest wyjątkowe brzmienie Informatik które łączy nowoczesną technologię nagrywania z tradycyjnymi, sprawdzonymi formami muzycznymi. Styl ten przez sam zespół nazwany został ‘’emocjonalną elektroniką’’.

Muzyka Informatik to emocjonalne przekazywanie wiadomości mówiącej o silnej potrzebie życia w kontekście tu i teraz. Aby poznać i zrozumieć filozofię tego zespołu, należałoby przesłuchać cały materiał który nagrał Informatik, używając ich serca jako przewodnika.