AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Torul
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Torul
Torul

Torul
Torul

Kraj:
Słowenia / Slovenia

Data powstania:
2003

Gatunek muzyczny:
electro, electronic, indie, synthpop

WWW:
www.torul-recordings.net
https://www.facebook.com/torul/

Skład zespołu:

Torulsson
Borut Dolenec
Jan Jenko


Biografia:

Torul jest elektro-popowym zespołem na alternatywnej scenie, pochodzącym ze Słowenii, założonym i prowadzonym przez Torulsson’a, który zarówno tworzy utwory jak i jest ich producentem. Pozostali dwaj muzycy to gitarzysta i grający na żywo na syntezatorach Borut i wokalista Jan. Torulsson miał wiele klubowych kawałków w przeszłości, ale jednocześnie działał w sferze wokalnej, inspirowanej nie tylko przez muzykę elektroniczną ale również przez dark rock, indie i inne gatunki. Wciąż eksplorując i łącząc wpływy, a przy tym rozwijając technikę swojej produkcji, Torul cechuje się niezwykle unikalnym brzmieniem, z różnorodnym wachlarzem rozwiązań. Zamiast ściśle podążać za jednym gatunkiem muzycznym, interesuje się produkcją z szerszym podejściem do dźwięku.

Pierwszy album Torul “Dark Matters” ujrzał światło dzienne w 2010 i pomimo braku prawie jakiejkolwiek promocji, przyniósł dwa świetnie przyjęte single, “It Was Supposed To Be Fun” i “Saddest Song”.
Tuż po tym, Torul podpisuje umowę z niemiecką niezależną wytwórnią płytową Infacted Recordings i wydaje szeroko uznany krążek “In Whole”.  Ich wyjątkowe wideo dla “Try”, wraz z kolejnym dla “In Whole”, zostają niezwykle dobrze przyjęte, a świadomość obecności Torul na scenie zostaje ugruntowana pośród społeczności gothic i synth-pop, jak również wśród innych fanów. Wysoce zmotywowany Torul, rozpoczyna natychmiast produkcję następnego wydawnictwa “Tonight We Dream Fiercely”, z którego pochodzi singiel i wideo dla utworu “Glow”.
 
W 2015 Torul wydaje album „The Measure”, umacniajacy ich pozycję na scenie, jako jednego z nieprzewidywalnych zespołów synthpop, który zawsze szuka czegoś nowego, nie zadowalając się tylko trzymaniem się jednej formuły, bądź próbując robić tylko to co robią inni. Torulsson, lider i producent grupy, czerpie wpływy z wielu muzycznych gatunków i innych wydarzeń życiowych i zwyczajnie nie jest dla niego możliwe, aby przechodzić do kolejnych etapów projektu bez ciekawości, zabawy jak również ciągłego poszukiwania brzmienia Torul.
Torul, który zdążył już udowodnić swoje zdolności w tworzeniu kolejnych muzycznych hitów, takich jak "Try", "The Balance", "Waterproof Theme" czy "The Fall", oferuje słuchaczom wspaniały letni kawałek "Difficult To Kill". Nowy singiel zawiera ponownie wspaniałe, wysokiej jakości wideo. Po wydanym singlu "All", które wspięło się na pierwsze miejsce niemieckiej alternatywnej listy przebojów (DAC) po raz kolejny udowadnia, że muzycy potrafią tworzyć urocze piosenki w klimacie elektropopu, z potencjałem stania się przebojem.