AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Roni Size
Roni Size - , TAMA ul. Niezłomnych 2 Poznań
Rozpoczęcie: Czwartek 2018-03-08 19:30
Zakończenie: Czwartek 2018-03-08 22:30
Wstęp: 89/100pln
Www: Zobacz
Autor: hellium
Kategoria: Koncert
Miejsce:TAMA ul. Niezłomnych 2 Poznań
Agencja Go Ahead  zaprasza na występ live Roni Size! Artysty z pewnością nie trzeba przedstawiać. To jeden z założycieli Full Cycle Records, znany ze współpracy przede wszystkim z DJ Krustem, z którym tworzyć zaczął w 1992 roku.

W twórczości Roni Size słychać wpływy zarówno jamajskich korzeni, jak i undergroundowej młodości, mocno związanej z hip-hopem. Pod szyldem własnej wytwórni wydał serię klubowych singli (m.in. "Jazz Note", "Timestrech"), które do dziś grane są przez wielu DJ-ów na całym świecie. W 1997 roku, tworząc wraz z innymi muzykami grupę Roni Size Reprazent pod szyldem Takin Loud wydał przełomowy krążek "New Forms", za który otrzymał prestiżową nagrodę Mercury Prize. Album sprzedał się w ponad półmilionowym nakładzie, a grupa zaczęła koncertować na całym świecie z live bandem (perkusistą, basistą i parą wokalistów). Fantastyczne występy na żywo przyniosły im ogromny sukces, co pociągnęło za sobą zaproszenia na najważniejsze muzyczne festiwale.

W 2017 Roni Size zagra europejską trasę, na której świętować będzie dwudziestolecie albumu "New Forms". Koncert w poznańskiej Tamie będzie jedynym występem artysty na tej trasie w Polsce!

Data:2018-03-08 (czwartek)
Miasto: Poznań
Miejsce: TAMA
Adres: ul. Niezłomnych 2
Godziny: wejście: 19:30, początek: 20:30
Cena biletów: 89 zł / 100 zł
Miejsca zakupu: www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.ticketmaster.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl, oraz sklepy sieci Empik, Media Markt, Saturn