AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Henric De La Cour
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Henric De La Cour
Henric De La Cour

Henric De La Cour
Henric De La Cour

Kraj:
Szwecja / Sweden

Data powstania:
2011-10

Gatunek muzyczny:
alternative, darkwave, electro, new wave, synthpop

WWW:
https://www.facebook.com/HenricDLC/

Skład zespołu:

Henric De La Cour

Biografia:

Po wielu latach bycia w centrum uwagi w zespołach Yvonne i Strip Music, nadszedł w końcu czas, aby Henric de la Cour rozpoczął solową karierę.

Album debiutancki zostaje wydany w październiku 2011 nakładem Progress Productions. Brzmienie jest bardziej elektroniczne niż dotąd, ale równie mroczne i rozbudowane. Na wiosnę ukazuje się "Dogs", niezwykła, goth popowa piosenka, która mówi o skomplikowanej relacji, jako zapowiedź na kanale YouTube i na kompilacji "Born///Evolve///Progress///3". Teraz pojawia się wydawnictwo, wypełnione po brzegi pulsującym rytmem elektro, rozbudowanymi refrenami i wampirycznym romansem. Zwyczajnie jest to pozycja obowiązkowa w każdej muzycznej kolekcji. Jest to jeden z najlepszych debiutów, jakie kiedykolwiek zostały wydane.

W sierpniu 2013 pojawia się w końcu, długo oczekiwany drugi album Henrica de la Cour - "Mandrills". Jest to mroczna podróż wypełniona przez emocje, atmosferę i oczywiście fantastyczne wokale Henrica

"Od zawsze mam nastawienie, że moja muzyka powinna brzmieć bardziej jak pogrzeb niż przyjęcie urodzinowe" - Henric de la Cour.
Ale mroczna i ekspresyjna muzyka Henrica de la Cour to nie tylko show czy subkultura. Zdiagnozowany w dzieciństwie na mukowiscydozę, teksty de la Cour´a i jego podejście do życia zabarwione są przez tą nieuleczalną i śmiertelną chorobę.