AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Solar Fake
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Solar Fake
Solar Fake na Nocturnal Culture Night 2015

Solar Fake
Sven Friedrich na Nocturnal Culture Night 2015

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
2007

Gatunek muzyczny:
darkwave, ebm, electro, electronic, industrial, synthpop

WWW:
http://www.solarfake.de
https://web.facebook.com/SolarFake/

Skład zespołu:

Sven Friedrich
André Feller


Biografia:

W 2007 Sven Friedrich, wokalista Zeraphine i legendarnego już zespołu Dreadful Shadows, powołał do życia swój solowy projekt - Solar Fake. Ten charyzmatyczny frontman, który do tej pory wymieniany jest jako pionier łączący elektronikę i rocka w mrocznej muzyce, teraz za sprawą Solar Fake w doskonały sposób pokazuje swoje zamiłowanie do elektronicznych dźwięków, ponieważ Solar Fake to projekt czysto elektroniczny, w którym wszystko poza niezrównanym głosem Svena pochodzi z syntetycznych dźwięków.

Pulsujące sekwensery, mocne bity i czasami agresywne wokale, spotykają tutaj intensywne melodie i melancholię. Sven nie szufladkuje swojego stylu.
„Lubię zbyt wiele stylów by móc wybrać ten jeden. Według mnie album jest bardziej zróżnicowany i ekscytujący, jeżeli połączy się różne style i elementy” - twierdzi Sven.

Utwory Solar Fake poruszają coś w słuchaczu, przerzucając go przez różne nastroje, ale ciągle ma się wrażenie, że słucha się tego samego albumu. To zasługa bezbłędnej ręki Svena jako kompozytora i autora tekstów. Jednocześnie Solar Fake to coś zupełnie nowego.