AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Kirlian Camera
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Kirlian Camera
Kirlian Camera na M'era Luna 2013

Kirlian Camera
Kirlian Camera na M'era Luna 2013

Kraj:
Włochy / Italy

Data powstania:
1980

Gatunek muzyczny:
darkwave, industrial

WWW:
http://www.kirliancamera.com
https://web.facebook.com/kirliancamera.official/

Skład zespołu:

Elena Alice Fossi
Angelo Bergamini


Biografia:

Kirlian Camera jest jednym z tych wyjątkowych muzycznych projektów który sprawia, że znawcy z płonącymi oczami obłąkańczo mówią jacy oni są dobrzy, że są zdolni połączyć eksperymenty dźwiękowe, klubowe dopasowanie, patos hymnów wraz z całościową, unikalną aurą, w jedyne w swoim rodzaju doświadczenie sprawiające, że łączą w ten sposób wiele pokoleń fanów.

Założony na wiosnę 1980 przez Angelo Bergamini’ego zespół, wydaje albumy z muzyką która jest niebywale piękna, zakorzeniona w eksperymentalnej wściekłości i odciskająca poprzez olśniewającą chwytliwość przez bez mała trzy dekady – co jest charakterystyczną cechą nieograniczonego brzmienia Kirlian Camera.

Utwory takie jak “Eclipse”, “Heldenplatz”, “K-Pax”, czy bardziej aktualne jak hipnotyzujący epos “E.D.O. – Europa Drama Orbit” obowiązkowo grane są w undergroundowych klubach na całym świecie, a grupa jest gorąco przyjmowana przez swoich fanów podczas występów na żywo.

Od 2000 kreatywne jądro zespołu stanowi Angelo Bergamini z wysoce charyzmatyczną i obdarzoną potężnym głosem śpiewaczką i wykonawczynią Eleną Alice Fossi, która również brała udział w projekcie “Stalingrad” z Bergamini’m i która kierowała “Sideratica”, projektem który teraz ewoluował w odnoszącą duże sukcesy dziewczęcą indie grupę Spectra*Paris.

Po niezwykle dobrze przyjętym MCD “Shadow Mission: Held V” i antologiach “Odyssey Europa” oraz “Not Of This World”, Kirlian Camera pracuje zaczęło prace nad singlem “Winged Child Sitting On A Bench Watching Obscure Clouds Getting Closer While People Seek For Shelter“, aromatyczną przystawką do kolejnego albumu, o którym Bergamini powiedział, że “uchwyci on esencję Kirlian Camera jak żaden przedtem.”

Wraz z trasą, występami na dużych festiwalach i prawdopodobnie najlepszym albumem jaki kiedykolwiek nagrali, Kirlian Camera dodają w roku 2011 imponujący, nowy kawałek do układanki swej własnej legendy.

Kirlian Camera powraca z nowym singlem "Ghlóir Ar An Oíche" (Glory Of The Night). Zawiera on nowy ekskluzywny, instrumentalny kawałek "I Gave You Wings - I Gave You Death", a wersja wokalna znajdzie się na nowym albumie, wraz z solidnym przerobionym "After Winter", utworem pochodzącym z 1998, który teraz został nagrany w nowej wersji.

W 2015 pojawia się wydany na nowo stary materiał, stworzony i nagrany w latach 1989 - 1991, a wydany po raz pierwszy w historii grupy, choć w pierwotnym zamyśle miał być singlem towarzyszącym albumowi "Todesengel - The Fall of Life". Jakość zamieszczonych kawałków, pochodzących bezpośrednio z archiwum i ocalonych cudem, jest typowa dla brzmienia Kirlian Camera z końca lat 80-tych, jednak dźwięki są jednocześnie bardziej osamotnione i przejmujące, zapowiadając tym samym przyszłą karierę. Te 5 utworów jest intensywne i dramatyczne, zaczynając od rozpoczynającego płytę "Lights from Poland", który jest genialny jeśli chodzi o instrumentarium, a zawarty został również na edycji LP "Todesengel" (Triton 1998). Jest to wspaniała okazja na odkrycie prawdziwego kawałka historii.

"Radio Music A" to zupełnie nowe wydawnictwo w postaci ‘Best of' od Kirlian Camera, i nie jest to tylko zwykła kolekcja starych przebojów, ale świeża i odpowiednio zbalansowana kombinacja bardziej przyjaznych radiowo i ukierunkowanych na parkiety taneczne kawałków, wespół z klasyczną atmosferą new wave i cold wave, a do tego wiele niespodzianek, w tym 4 wcześniej niepublikowane utwory/ wersje CD jest wydane w ładnym digipaku, który zawiera 12-stronnicową książeczkę. Kolekcja porywających kawałków obejmuje 35 lat w karierze tego najsłynniejszego włoskiego zespołu sceny elektro!