AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Accessory
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Accessory
Accessory

Accessory
Dirk Steyer & Mike Koenigsberger

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
1995

Gatunek muzyczny:
ebm, industrial

WWW:
http://www.accessorymusic.de
https://de-de.facebook.com/accessorymusic

Skład zespołu:

Dirk Steyer
Mike Koenigsberger


Biografia:

Zainspirowany przez muzykę techno/elektroniczną, wczesnych lat 90-tych projekt Accessory został założony w roku 1994 przez Dirk’a Steryer’a, krótko po tym do zespołu dołączył Kay Resch i owocem współpracy obu muzyków była wydana w 1996 roku pierwsza kaseta Accessory ‘’Electronic Controlled Mind’’. Parę miesięcy później wytwórnia SD-Image wydała w limitowanej edycji płytę demo Accessory. Pomimo iż zespół nie miał podpisanego kontraktu z żadną konkretną wytwórnią, zdobywał popularność udając się w trasy koncertowe z takimi zespołami jak: Plastic Noise Experience, Mentallo & The Fixer, Evil's Toy i Cobalt 60. Kolejna kaseta Accessory ‘’Injection’’ to rok 1998.

Wiele zmian nastąpiło w obozie Accessory pomiędzy rokiem 1999 a 2000. Ivo Lottig i Jukka Sandeck dołączyli do składu podczas gdy Kay Resch z niego odszedł aby wypełniać inne obowiązki, między innymi aby zająć się oświetleniem podczas występów zespołu. W tym okresie odbyło się wiele koncertów. Najbardziej wybitna, trzy-tygodniowa trasa z And One, występy na festiwalach Dark-Storm, Wave-Gothik-Treffen, i Mensch-Machine pomogły Accessory uzyskać miejsce na wydawniczej liście Out of Line Records. Accessory wydało swoją pierwszą prawdziwą oficjalną CD w swojej nowej wytwórni w 2001 roku. Album zatytułowany ‘’Jukka 147.de’’ zebrał entuzjastyczne recenzje wśród fanów na światowej scenie elektro.

Podczas europejskiej, promującej nowe wydawnictwo trasy koncertowej, Accessory zdołali jeszcze tego samego roku wydać EP-kę ‘’Deadline’’. Był to dobrze przemyślany, udany krok do przodu, który wiosną 2002 roku doprowadził do wspólnej trasy koncertowej z Hocico. Niedługo po tym, Accessory w liczbie100 kopii wydali limitowaną mini CD, zatytułowaną ‘’…and I say Go’’. Jej sukces popchnął zespól do wydania singla ‘’I Say Go’’ jako prekursora ich płyty z 2003 roku, ‘’Titan’’. Wraz z wydaniem tego albumu, nastąpiły kolejne zmiany w składzie grupy, Jukka z powodów zawodowych opuścił zespół.

W 2005 roku, Accessory podpisali kontrakt z Metropolis Records z ich oddziałem na Amerykę Północną. Pierwsze wydawnictwo zespołu w nowej wytwórni to ‘’Forever & Beyond’’. Z intrygującą mieszanką dźwięków i dzisiejszej technologii z wpływami wczesnych prac Front Line Assembly i Mentallo & The Fixer, Accessory katapultowałi ciężki EBM w nowe millennium. Złożone, napędzające i niewiarygodnie nadające się do grania w klubach dźwięki sprawiają, że Accessory w pewny siebie sposób jak burza przejmują amerykańską scenę elektro.