AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Die Krupps
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Die Krupps
Die Krupps

Die Krupps
Die Krupps na M'era Luna 2016

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
1980

Gatunek muzyczny:
ebm, industrial, industrial metal

WWW:
http://www.diekrupps.de
https://web.facebook.com/diekruppsofficial/

Skład zespołu:

Juergen Engler - wokal, gitara, klawisze, bas, perkusja, programowanie
Ralf Doerper - sample 
Marcel Zuercher - gitara

Byli członkowie:
Chris Lietz

Biografia:

Przez wiele lat swojej działalności, muzycy Die Krupps osiągnęli niewątpliwie rangę znaczącego zespołu.

W 2015 Die Krupps powracają do swojego dystyngowanego gitarowego brzmienia wraz z nowym wydawnictwem - "V – Metal Machine Music". Nowe utwory przenoszą poziom ostrości dźwięku w znaczący sposób jeszcze dalej! Stylistyka tego albumu jest powrotem do korzeni pomimo tego, że Die Krupps nigdy jeszcze nie nagrali tak ekstremalnie brutalnych partii gitar, a ciężka praca jaką prezentuje brzmienie sekwenserów stanowi nową jakość. Z pewnością będzie to zauważalne podczas koncertów na żywo. Oprócz znanych maszynistów Die Krupps - Ralfa Dörpera (syntezator) i Marcela Zürchera (gitara), skład jest powiększony o Volkera Borcherta z Accu§er (bębny) i Nilsa Finkeisena (gitara).

Die Krupps są pionierami muzyki elektronicznej i industrialnej, a takie zespoły jak Front 242 i Nitzer Ebb czerpią z nich inspiracje, gdyż muzyczne pomysły tej grupy mają odzwierciedlenie w brzmieniu szerokiego spektrum muzyki, począwszy od Depeche Mode aż do innowacyjnych pionierów gatunku Detroit techno. Ponad 30 lat na scenie, do tego wiele udanych wydawnictw, które odniosły sukces na całym świecie, Die Krupps stworzył unikatowe brzmienie, którego nie sposób pomylić z innym. Jürgen Engler, lider grupy, jest muzykiem z pewną wizją, wywierającym wpływ od dekad na niemieckiej scenie muzycznej. Założył on Die Krupps w latach 80-tych, wespół ze swoim sympatycznym kolegą - Ralfem Dörpner'em, odpowiedzialnym za wiele tekstów, a który stał się siłą napędową sceny industrial i EBM. W 2005 zespół świętował swoją 25-tą rocznicę powstania. Dokumentuje to 90 minutowy koncert, zawierający utwory z każdego kreatywnego okresu grupy. Po prawej stronie sceny, marszczący brwi ze stoickim spokojem gitarzysta Marcel Zürcher, klawiszowiec Dörper jak zwykle w tle, Bradley Bills na bębnach i Jürgen Engler, który wydaje się nic a nic nie starzeć.

W 1981 pochodząca z Düsseldorfu grupa Die Krupps (Jürgen Engler, Bernward Malaka, Ralf Dörper) wydała swój kultowy album, który pozwolił stworzyć muzykom ich własny rozdział w historii: "Stahlwerksinfonie" to niespełna 30-minutowy muzyczny monolit, który tworzą metal, brzmienie gitar i współgrający z krzykami saksofon, wespół z monotoniczną linią basu i stoickim bitem. "Stahlwerksinfonie" stał się światową sensacją, zalążkiem EBM'u i industrialnego rocka. A głównodowodzący Die Krupps, Jürgen Engler nie był wtedy jeszcze zaznajomiony z dokonaniami swoich poprzedników.

35 lat później, ukazuje się nowa wersja: "Stahlwerkrequiem", nagrana wespół z bratnimi duszami Engler'a, którymi są Mani Neumeier (Guru Guru), Jean-Hervé Peron i Zappi Diermaier (Faust), Pyrolator (Der Plan) i pochodzący ze Stanów post-rockowy muzyk Scott Telles.