AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
In Strict Confidence
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

In Strict Confidence
In Strict Confidence - Love Kills!

In Strict Confidence
In Strict Confidence - Heilemania

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
1989

Gatunek muzyczny:
dark electro, darkwave, ebm, industrial

WWW:
http://www.instrictconfidence.com/
https://web.facebook.com/instrictconfidence/

Skład zespołu:

Dennis Ostermann.
Nina de Lianin.
Jörg Schelte.
Stefan Vesper.
Haydee Sparks.


Biografia:

Nadszedł dzień w którym słuchanie muzyki przestało wystarczać. W 1998/90 roku postanowili postawić pierwsze kroki w tworzeniu własnej muzyki. W tym czasie Jörgowi Schelte i Dennisowi Ostermannowi towarzyszył Stefan Vesper, znany dzisiaj ze sceny experimental trance (www.stevemusic.de). Kolejnym członkiem był Thomas Steiger, który nawet po późniejszym odejściu od właściwego zespołu pozostał stałym towarzyszem, nie tyle w kreatywnej pracy ile w 'trosce o fanów'.

Po etapie początkowych eksperymentów, nietypowa muzyka ISC rozwijała się coraz bardziej i dotarła do ograniczonego grona odbiorców dzięki własnym nakładem wydanej kasecie oraz publicznym występom.

W 1994 na przykład opublikowano podwójne kasetowe wydanie Hell inside / Hell outside, które zostało nagrane w katedrze w Hochst i stało się kolekcjonerskim skarbem. Wszystko to zwracało coraz większą uwagę wytwórni na ISC jednakże upłynął ponad rok zanim padła ostateczna i konkretna oferta. Pochodziła z Zoth Ommog.

W 1996 roku można już było trzymać w rękach krążek „Cryogenix”, z którego to albumu utwory „Become An Angel”, „Inside” i „Sudorific” szybko trafiły do samego centrum sceny. Pierwsze wydanie zostało kompletnie wyprzedane w niecały tydzień po jego opublikowaniu. W tym czasie zespół nie zaczął nawet jeszcze pracy nad „Collapse” - EP-CD którą planowano wydać zaraz po pierwszym albumie, oraz promować na pierwszej niezależnej trasie w Niemczech. W tym celu ISC błyskawicznie skomponowali utwór „Dementia”, pochodzący jeszcze z początkowych etapów kariery, który został wydany jako koncertowa edycja na siedmiocalowym winylu.

Wkrótce po tym, pojawiły się pierwsze oferty z Ameryki, spośród których wybrano te z Metropolis Records. Tym sposobem materiał stał się dostępny również dla amerykańskiej publiczności. „Faece the fear” - tak nazywał się drugi regularny album, który ostatecznie wyniósł ISC na czoło europejskiej sceny elektro-wave w 1998 roku. Piosenki „Industrial love”, „Hidden Thoughts” czy „Alles In Mir” zakorzeniły się na dobre w klubach, podobnie jak remiksy „Industrial Love" i "Prediction" z podwójnego krążka wydanego zaraz potem. 

W międzyczasie stosunki z wytwórnia znacznie się pogorszyły w wyniku nieporozumień natury finansowej, w związku z czym zespół pożegnał się wytwórnia w 1999 roku. Jeszcze w tym samym roku ISC zagrali swój pierwszy koncert w USA, razem z Das Ich z którymi przyjaźnili się już od dłuższego czasu i co w efekcie dało im cztery tygodnie dobrej zabawy. 

Nadchodzące milenium skłoniło zespół do zmiany wytwórni na nowo utworzoną Bloodline. Muzyka nie zmieniła się, singiel „kiss your shadow” poprzedził w roku 2001 wydanie trzeciego albumu „Love kills”, który dał ISC pierwszy raz czołowe miejsce w rankingu DAC. Album został nawet wybrany najbardziej udaną produkcją roku zaraz za The Cure. Również ich drugi singiel „Zauberschloss” pozostawał na szczycie przez kilka tygodni. 

Od 2001 roku, jeden ze współzałożycieli Stefan Vesper powrócił do zespołu dodając nowe elementy do późniejszych produkcji oraz zapewnił nowe akcenty w twórczości grupy jako perkusista podczas występów na żywo.