AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Aktualności AlterNation - Najnowsze aktualizacje

Dark Side Eons - Eclipse

2016-09-30 (Aktualności)

28 października polski duet Dark Side Eons grający Electro-Industrial / Electro Wave wydaje swój pierwszy album razem z niemiecką wytwórnią darkTunes Music Group.

The Mission - Another Fall From Grace

2016-09-29 (Aktualności)

"Another Fall From Grace" został wyprodukowany przez duet Wayne Hussey i Tim Palmer, którzy są odpowiedzialni za produkcję debiutanckiego albumu z 1986 ‘God’s own Medicine’ i ‘Carved in Sand’ z 1990. Wydawnictwo powstało przy gościnnym udziale na wokalu takich artystów jak Gary Numan, Martin Gore (Depeche Mode), Ville Valo (HIM), Julianne Regan (All About Eve) i Evi Vine.
Wayne Hussey: "Dla mnie nowy krążek Mission jest dawno zaginionym ogniwem pomiędzy wydawnictwem The Sisters Of Mercy’s First & Last & Always a God’s Own Medicine The Mission, w których produkcję byłem bardzo zaangażowany. Tym razem pracowałem nad materiałem chcąc stworzyć album, który brzmi jak 1985.(…) Jest to mroczny krążek pomimo tego, że nie miałem takiego zamiaru, zwyczajnie taka była kolej rzeczy.(…) Myślę, że wpłynęło to zarówno na muzykę jak i na teksty. Większość powstała w odosobnieniu - od świata, mojej rodziny, przyjaciół, a nawet członków zespołu. Nie mogę powiedzieć, że prace nad tym wydawnictwem sprawiły mi przyjemność, ale jest to album jaki musiałem stworzyć."

Reaper - Babylon Killed The Music

2016-09-28 (Aktualności)

Vasi Vallis znany jako Reaper powraca! Po wydaniu debiutu w postaci "Hell starts with an H", Reaper powraca z prawdziwym dziełem, które jest zróżnicowane i złożone, mocne i melancholijne! Wydawnictwo utrzymane jest w brzmieniu lat 80-tych i 90-tych, które stapiają się w jedno, wraz z nadejściem dźwięków roku 2000. Techno napotyka new beat, industrial - TBM, lata 90-te - synth wave podrasowany wpływami lat 80-tych.
"Cracking skull" to "typowe" brzmienie Reaper, po którym pojawia się "The sound of IDS", kolejny wypełniacz parkietów TBM! Trzeci utwór, "Sledge Hammer" jest bardziej spokojny, utrzymany trochę w gatunku trance, przez co dobrze buduje atmosferę pod "Farewell", kawałek w klimacie lat 80-tych z wpływami new beat, w stylu KLF. "We are Reaper", ma marszowy bit i potężne wokalne sample, a po nim następuje klubowy "Neophyte". "Footprint" to kolejna muzyczna niespodzianka, muzyka ambient, w stylu chill out, ale z mocnym brzmieniem i strukturą. "Aladin killed JFK" prawdziwe retro z lat 90-tych, trance/techno, najbardziej energetyczny utwór na całym wydawnictwie! "Divide the sea" uwodzi niczym Delerium czy Enigma, a zamykający album "Silver Love" mógłby śmiało znaleźć się na kolejnym krążku takich grup jak Frozen Plasma, Assemblage 23 czy VNV Nation, prawdziwe dzieło synth wave. Album wypełniają urozmaicone, klubowe hity, mocne melodie i świetne pomysły!

Liquid Divine - Get off my Planet

2016-09-27 (Aktualności)

Prawie siedem lat minęło od czasu gdy Liquid Divine wydał swój ostatni album "Autophobia". Czwarte długogrające wydawnictwo zatytułowane "Get off my Planet", ma świetną okładkę, którą wykonał USER.DX, odpowiedzialny za przykuwającą oko grafikę, dedykowaną specjalnie na ten wyjątkowy krążek. Nowe dzieło zawiera trzynaście utworów, jakie z pewnością będą kolejnym kamieniem milowym w twórczości Liquid Divine. Zespół prezentuje pogodną mieszankę industrialu i dance, symfoniczne brzmienie i aranżacje stworzone przez nowoczesny dark pop. Nowe wydawnictwo zawiera efekt współpracy z takimi artystami jak znany Frank M. Spinath z Seaboard, czy Jan Dewulf z grupy Diskonnekted.
Oprócz limitowanej EP-ki "Sojourner", na której również gościnnie pojawił się Frank M. Spinath, zespół poświęcił prawie siedem lat na stworzenie, produkcję i nagranie krążka, który z pewnością będzie prawdziwym powiewem świeżości dla fanów takich zespołów jak Front Line Assembly, Haujobb czy Moderat.

Various Artists - Nyarlathotep

2016-09-26 (Aktualności)

190 minut mrocznych pejzaży dźwiękowych stworzonych przez 25 artystów grających ambient, w celu złożenia hołdu twórczości H.P. Lovecraft'a. Nagrania w terenie z najgłębszych, mrocznych rejonów 4 kontynentów. Zakurzone taśmy z zapomnianych archiwów. Dźwięki strun wzmacniane przez trzaski i zakłócenia, zniekształcone drony połączone w morze czarne jak smoła.
"Nyarlathotep" jest manipulującą istotą w Lovecraftiańskim Mythos. W przeciwieństwie do Cthulhu czy Azathotha, lubuje się w okrucieństwie i zwodzeniu. Powodowanie szaleństwa jest dla niego ważniejsze od destrukcji.
Współpraca nad tym dziełem była sporym wyzwaniem. 25 artystów połączonych przez studia i brzmienie, przez ponad rok tworzyło razem ten album. Dzięki temu możliwa była głębsza eksploracja Mythos i Nyarlathotep.
Artyści zaangażowani w ten projekt to: Kammarheit, God Body Disconnect, Dronny Darko, Ugasanie, Kristoffer Oustad, Alphaxone, Svartsinn, SiJ, Gydja, Atrium Carceri, Darkrad, Flowers for Bodysnatchers, Aegri Somnia, Randal Collier-Ford, Neizvestija, Metatron Omega, Wordclock, ProtoU, Northumbria, Sjellos, Sabled Sun, Council of Nine, Cryobiosis, Apocryphos, Enmarta, Mystified.

Anja Orthodox - W teatrze cieni

2016-09-25 (Aktualności)

Anja Orthodox – czarna dama polskiej sceny muzycznej, znana wszystkim jako liderka kultowego zespołu Closterkeller. Po wielu latach zapowiedzi i oczekiwań ze strony fanów, zapowiada premierę swojego solowego materiału. Już w poniedziałek będzie można usłyszeć jego pierwszy zwiastun.


Strony:
[< << 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 >> >]