AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Aktualności AlterNation - Najnowsze aktualizacje

Clan of Xymox - Days of Black

2017-03-28 (Aktualności)

Posępne dni wymagają mrocznej muzyki. Takie dzieło jak "Days of Black" po ponad 33 latach na scenie, łączy monotonny rygor opływając przy tym lekkością i zestawiając młodzieńcze "Sturm und Drang" z wiedzą doświadczonego artysty. Stąd utwór rozpoczynający płytę pełnymi wigoru bębnami, ma przykuwające uwagę post punkowe gitary, a siejące grozę syntezatory pozostają tylko tłem.
Clan Of Xymox udowadnia, że wie jak balansować dźwiękiem, jest dojrzałą i estetycznie perfekcyjną jednostką, której nic nie powstrzyma, a do tego łączy trzy dekady w historii muzyki w najbardziej klimatyczny, porywający i zniewalający sposób. Wszystkie utwory i każdy z osobna posiadają swoje momentum, które hipnotyzuje każdego kto znajduje się w pobliżu, przekładając aurę lat 80-tych, niemającą sobie równych, na nasze mroczne czasy.

Northumbria - Markland

2017-03-27 (Aktualności)

"Markland" to drugi album z trylogii Northumbria, inspirowany odkryciem Kanady przez Wikingów.
W chwili gdy stawiasz stopy w Markland, słona mgła oceanu ustępuje, rozwiewając się wokół twoich ciężkich butów, kiedy stąpasz nimi po skale. Niezbadany teren, wciąż jest nieodkryty. Wiatr wyje wokół górskich szczytów, a z oddali dochodzą jakieś odgłosy.
Wykorzystując tylko gitarę i bas, nagrywając własne improwizacje na żywo, Jim Field i Dorian Williamson tworzą głębokie tekstury oddające brzmienie świata. Odtwarzając eksploratorski cud z przeszłości, jaki odczuwali odkrywcy Markland.

 

Night Laser - Laserhead

2017-03-25 (Aktualności)

Na "Laserhead", Night Laser wskrzesza ducha złotej ery metalu w tak dobrym stylu, że słuchacz jest wręcz katapultowany prosto w lata 80-te.
Ostre gitarowe riffy, dzikie stroje, glam i rozpalające do czerwoności występy na żywo. Tu rock'n'roll to synonim czystego pożądania życia i przebojowych refrenów, które napotykają precyzję szybkich gitar. Esencja takich metalowych tuzów jak Mötley Crüe, Cinderella, Ratt czy Poison i prędkośc takich zespołow jak Helloween, które Night Laser na nowo destyluje nadając swojemu brzmieniu takiej energii, że jest ono zarówno znane jak i nowe. Nie ma się co dziwić, że legenda metalu, Kai Hansen (ex-Helloween, Gamma Ray) sam się zgłosił aby podkręcić atmosferę na tytułowym kawałku "Laserhead" swoim rozpoznawalnym wokalem, ani że nikt inny jak sam Jens Reinhold (Running Wild, Freedom Call czy Sodom) stworzył stylistycznie idealną grafikę.

Freakangel - How the Ghost Became

2017-03-24 (Aktualności)

Freakangel wydaje swój nowy album "How the Ghost Became" – zabierając w końcu pełen, 4-osobowy skład, pewnie w industrialno-metalowe terytorium.
Dmitry uwolnił wokal od przesterowania i jeszcze nigdy nie brzmiał tak mocno na żadnej płycie, jednocześnie tak bardzo zbliżając się do uchwycenia grozy występów na żywo. Utwory takie jak "Make Me Disappear" mają pewnie więcej wspólnego z industrialem niż z tym co można nazwać "electronic" – a ci, mający nadzieję usłyszeć więcej przebojowych utworów, znanych z poprzednich wydawnictw zespołu, odnajdą mocno nasycone, super ciężkie nowe brzmienie w piosenkach takich, jak choćby otwierający album "Witness the Fall" czy przyjazny parkietom tanecznym "Giving up the Ghost".
Dając początek nowym standardom w industrialnym metalu, "How the Ghost Became" to płyta, którą ciężko będzie czymś przewyższyć nawet samemu Freakangel!
 

Pre-emptive Strike 0.1 - Through the Astral Cold

2017-03-24 (Aktualności)

Wybijające szybkie tempo takie przeboje jak "More than Flesh", "Harbinger" czy otwierający album "Killing Protocols" mają za swój priorytet wprawić wasze ciała w ruch, co wydaje się wręcz w nie  wdrukowane - podczas gdy kawałki utrzymane w średnim tempie "Pyrrhic Victory" i "Phantom" zwalniają aby dostarczyć idealnego akompaniamentu.
Na tym 6-tym długogrającym wydawnictwie, Pre-emptive Strike 0.1 odchodzi od tematów poruszanych na ostatnich 2 albumach "Epos V" i "T.A.L.O.S." – które celebrowały grecką mitologię i tradycyjne greckie instrumenty – na rzecz tych samych tropów sci-fi, jakimi chrakteryzowały się 3 wcześniejsze płyty i "Eternal Masters"… który jest szczytem zdolności tworzenia zniewalających tekstów i programowania w całej ich historii. Dla fanów harsh-EBM/dark elektro, "Through The Astral Cold" to wyjątkowy album, jaki jeszcze przez długie lata będzie totalnie klasyczną pozycją gatunku.

Cygnosic - Siren

2017-03-23 (Aktualności)

Ta limitowana edycja CD w formie wyjątkowego digibooka z przepięknie sfotografowanymi tekstami w formie książeczki, jak miało to miejsce w poprzednich wydawnictwach CygnosiC. 5 album CygnosiC. 12 utworów perfekcyjnego i mocnego dark elektro, testament artysty u szczytu kreatywnych możliwości.
Na każdym albumie Georg Psaroudakis odnajduje nowe wątki, które wspierają jego niespotykany arsenał umiejętności tworzenia tekstów, podczas gdy brzmienie przez niego produkowane ma wciąż ten charakterystyczny znak rozpoznawczy, jaki sprawił, że CygnosiC jest ulubieńcem sceny i jest tak poszukiwany jako autor remiksów. "Siren" nie jest wyjątkiem.


Strony:
[< << 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 >> >]