AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Aktualności AlterNation - Najnowsze aktualizacje

Merciful Nuns - A-U-M

2017-04-05 (Aktualności)

The Merciful Nuns powracają ze swoim 9 albumem "A-U-M". Dostarcza on głębokiego, lyricznego kontekstu na tle hipnotyzujących pejzaży dźwiękowych i starannie zaaranżowanych orkiestracji, nasyconych porywającą energią. Tym razem podróż prowadzi nas w świat filozofii Wschodu, trasa wyznaczona jest w sposób, do jakiego przyzwyczaili się już fani grupy, a który niewątpliwie spełni ich oczekiwania na "A-U-M". Wokale, bas i gitary są zaaranżowane w idealnej harmonii i nawzajem się wspierają. Nie odnosi się wrażenia, że słucha się trzech indywidualistów pracujących razem, tylko skoordynowanej jedności.
 

Architect - Deconfiguration

2017-04-03 (Aktualności)

Daniel Myer znany jako Architect na tym singlu prezentuje najnowszy utwór ‘Deconfiguration’ - technoidalną hybrydę idm, która zawiera ostre, wybijające rytm taneczne bity i zapierające dech melodyjne pasaże. Krążek zawiera również wyjątkową, mocną wersję club mix, minimalistyczny spokojny remiks od pochodzącego z Bristolu i grającego techno Joe Farr'a oraz nasycony perkusją kawałek w wykonaniu kanadyjskiej legendy sceny elektronicznej, Rhysa Fulber'a (Conjure One/Front Line Assembly).
 

ES23 - Erase My Heart

2017-03-29 (Aktualności)

Stylistycznie osadzeni w kilku gatunkach muzycznych, ES23 dają to co najlepsze na swoim najnowszym albumie "Erase My Heart": chwytliwe linie syntezatorów, linie basu uwodzące do tańca, jak i porywający i agresywny wokal w wykonaniu Daniela Pad'a.
Utwór otwierający to wydawnictwo, "Start To Dream", zaprasza słuchacza do relaksu w swych słodkich melodiach syntezatorów i ma łagodny charakter. Ale spokój nie trwa długo, gdyż kolejny kawałek, "Erase My Heart", sprawia że nogi rwą się do tańca.
Wszystko, czego brakowało na scenie, znajduje się w tych zupełnie nowych 11 utworach, a zespół rozpoczyna ponownie swój atak na mroczne kluby całego świata.

Clan of Xymox - Days of Black

2017-03-28 (Aktualności)

Posępne dni wymagają mrocznej muzyki. Takie dzieło jak "Days of Black" po ponad 33 latach na scenie, łączy monotonny rygor opływając przy tym lekkością i zestawiając młodzieńcze "Sturm und Drang" z wiedzą doświadczonego artysty. Stąd utwór rozpoczynający płytę pełnymi wigoru bębnami, ma przykuwające uwagę post punkowe gitary, a siejące grozę syntezatory pozostają tylko tłem.
Clan Of Xymox udowadnia, że wie jak balansować dźwiękiem, jest dojrzałą i estetycznie perfekcyjną jednostką, której nic nie powstrzyma, a do tego łączy trzy dekady w historii muzyki w najbardziej klimatyczny, porywający i zniewalający sposób. Wszystkie utwory i każdy z osobna posiadają swoje momentum, które hipnotyzuje każdego kto znajduje się w pobliżu, przekładając aurę lat 80-tych, niemającą sobie równych, na nasze mroczne czasy.

Northumbria - Markland

2017-03-27 (Aktualności)

"Markland" to drugi album z trylogii Northumbria, inspirowany odkryciem Kanady przez Wikingów.
W chwili gdy stawiasz stopy w Markland, słona mgła oceanu ustępuje, rozwiewając się wokół twoich ciężkich butów, kiedy stąpasz nimi po skale. Niezbadany teren, wciąż jest nieodkryty. Wiatr wyje wokół górskich szczytów, a z oddali dochodzą jakieś odgłosy.
Wykorzystując tylko gitarę i bas, nagrywając własne improwizacje na żywo, Jim Field i Dorian Williamson tworzą głębokie tekstury oddające brzmienie świata. Odtwarzając eksploratorski cud z przeszłości, jaki odczuwali odkrywcy Markland.

 

Night Laser - Laserhead

2017-03-25 (Aktualności)

Na "Laserhead", Night Laser wskrzesza ducha złotej ery metalu w tak dobrym stylu, że słuchacz jest wręcz katapultowany prosto w lata 80-te.
Ostre gitarowe riffy, dzikie stroje, glam i rozpalające do czerwoności występy na żywo. Tu rock'n'roll to synonim czystego pożądania życia i przebojowych refrenów, które napotykają precyzję szybkich gitar. Esencja takich metalowych tuzów jak Mötley Crüe, Cinderella, Ratt czy Poison i prędkośc takich zespołow jak Helloween, które Night Laser na nowo destyluje nadając swojemu brzmieniu takiej energii, że jest ono zarówno znane jak i nowe. Nie ma się co dziwić, że legenda metalu, Kai Hansen (ex-Helloween, Gamma Ray) sam się zgłosił aby podkręcić atmosferę na tytułowym kawałku "Laserhead" swoim rozpoznawalnym wokalem, ani że nikt inny jak sam Jens Reinhold (Running Wild, Freedom Call czy Sodom) stworzył stylistycznie idealną grafikę.


Strony:
[< << 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 >> >]