AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Aktualności AlterNation - Najnowsze aktualizacje

Lords Of Acid - Lust

2017-04-17 (Aktualności)

"Lust" to debiut belgijskiego zespołu grającego muzykę elektroniczną, Lords Of Acid. Pierwotnie wydany w 1991, "Lust" dostarczył wielu przebojów klubowych. Jak wskazuje sam tytuł, utwory dotykają różnych tematów związanych z seksualnością, a które dopełnione są poprzez brzmienie hardcore techno/new beat/rave electronica. Specjalna, zremasterowana edycja od zespołu, zawiera bonusowe utwory w postaci kawałków wyselekcjonowanych ze stron B singli.
 

Keosz - Ava

2017-04-15 (Aktualności)

Oto nadchodzi album "Ava" od słowackiego artysty Keosz.
Masywne podmuchy strumienia basów podkreślają ten genialny album. Pogodne wiatry emocjonalnej tekstury zmiksowane są z podkręconymi smyczkami. Gitara lekko się załamuje i zniekształca, w miarę jak przesuwa się nad polem hałaśliwej taśmy.
Ta płyta bada głębię przyszłości, gdzie wspomnienia transferowane są w formie binarnej. Cyfrowa świadomość wieczystej pętli przeżywanego wciąż przebudzenia przeszłości we fraktalnych labiryntach.

Stworzony, wyprodukowany, grafika: Erik Osvald; mastering: Simon Heath.

 

Various Artists - Electrostorm Vol.8

2017-04-14 (Aktualności)

Ósma odsłona popularnej składanki po raz kolejny prezentuje selekcję nowych utworów od najważniejszych grup na scenie i najbardziej obiecujących debiutantów. CD zawiera jeszcze więcej nowych i wcześniej nie wydanych kawałków niż dotychczas.
Kompilacja "The Electrostorm Vol.8" nie tylko dostarcza imponującej kolekcji najlepszych artystów i debiutantów na scenie, zawierając kompozycje od Blutengel, Hocico, Combichrist, Agonoize, Dive, Solar Fake, Chrom, Solitary Experiments, Melotron, Ashbury Heights, Rummelsnuff, Cephalgy, The Sexorcist, Massive Ego, Too Dead To Die, The Juggernauts i nowego, pobocznego projektu Agonoize, Any Second, ale również zawiera wiele zupełnie nowych i wcześniej nie wydanych kawałków od Hocico, Agonoize, Solitary Experiments, Melotron, Ashbury Heights i wielu innych.

 

Dread - In Dub

2017-04-13 (Aktualności)

Dread to nowo powstały projekt legendarnego artysty dźwięku Briana Williams'a, który rozpoczął już w 1980 roku pracę jako Lustmord i od tamtej pory tworzy mroczne brzmienie mające wpływ i kształtujące nie tylko takie gatunki muzyczne jak ambient i industrial, ale również filmy i gry.
Moc i intensywność tego wydawnictwa stanowi napięcie i trance, które zwracają uwagę na kształt, głębię brzmienia i samą muzykę. Utwory instrumentalne zanurzone są w przypływach i odpływach dźwięków i pogłosie, pojawiając się tu i ówdzie w trakcie miksowania, a utrzymane są przy wyraźnym użyciu zróżnicowanych aplikacji pogłębiających dźwięki basu. Wykorzystanie wokali, akustycznych bębnów i elektrycznej gitary w wykonaniu Wesa Borland'a (Limp Bizkit) pozwala na wyrazisty i organiczny odbiór muzyki, pomimo tego, że efekty są wyprodukowane elektronicznie.

Eff Dst - Blackout

2017-04-12 (Aktualności)

Eff Dst to elektroniczny projekt muzyczny stworzony przez kompozytora, programistę i wykonawcę, Dmitry Stepnov'a (Diffuzion). Łącząc industrial, experimental, ambient, idm i gatunki trance, muzyka Eff Dst zawiera intrygujące motywy, które sięgają od łagodnych po ostre i nierówne.
Album Eff Dst 'Blackout' wprowadza najwyższy balans pomiędzy emocjonalnie oniryczny nastrój i hipnotycznie fascynujące tekstury rytmu. 11 różnych krajobrazów dżwiękowego geniuszu wypełnione jest przez idylliczne, unoszące się melodie syntezatorów, soczyste ciepło, zanurzone w oceanie rozbrzmiewających podkładów. Piękno pejzaży dźwiękowych ambientu złączone ze złożonością idm i ostrością muzyczną industrialu.

Crisis Actor - Slave New World

2017-04-11 (Aktualności)

Crisis Actor, projekt takich artystów jak David Thrussell (Snog/Black Lung) i Tony d'Oporto (Gnomes Of Kush/Gnome & Spybey) wydaje długo oczekiwany, pełnowymiarowy debiut 'Slave New World', po dobrze przyjętych cyfrowych singlach i EP-kach.
To jednolita teoria i odważne stwierdzenie konspiracji folkloru i prekognicji. Mocny, polityczny okrzyk z nizin o podłożu informacyjnym. Zróżnicowane, ścisłe, ale spójne stwierdzenie o sejsmicznym niezadowoleniu. Taneczna mieszanka o alchemicznym potencjale, umieszczona w uniwersalnej inwigilacji.
Crisis Actor to idealne połączenie inteligentnego EBM z podejściem techno i komentarzem społecznym.


Strony:
[< << 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 >> >]