AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Aktualności AlterNation - Najnowsze aktualizacje

Freakangel - How the Ghost Became

2017-03-24 (Aktualności)

Freakangel wydaje swój nowy album "How the Ghost Became" – zabierając w końcu pełen, 4-osobowy skład, pewnie w industrialno-metalowe terytorium.
Dmitry uwolnił wokal od przesterowania i jeszcze nigdy nie brzmiał tak mocno na żadnej płycie, jednocześnie tak bardzo zbliżając się do uchwycenia grozy występów na żywo. Utwory takie jak "Make Me Disappear" mają pewnie więcej wspólnego z industrialem niż z tym co można nazwać "electronic" – a ci, mający nadzieję usłyszeć więcej przebojowych utworów, znanych z poprzednich wydawnictw zespołu, odnajdą mocno nasycone, super ciężkie nowe brzmienie w piosenkach takich, jak choćby otwierający album "Witness the Fall" czy przyjazny parkietom tanecznym "Giving up the Ghost".
Dając początek nowym standardom w industrialnym metalu, "How the Ghost Became" to płyta, którą ciężko będzie czymś przewyższyć nawet samemu Freakangel!
 

Pre-emptive Strike 0.1 - Through the Astral Cold

2017-03-24 (Aktualności)

Wybijające szybkie tempo takie przeboje jak "More than Flesh", "Harbinger" czy otwierający album "Killing Protocols" mają za swój priorytet wprawić wasze ciała w ruch, co wydaje się wręcz w nie  wdrukowane - podczas gdy kawałki utrzymane w średnim tempie "Pyrrhic Victory" i "Phantom" zwalniają aby dostarczyć idealnego akompaniamentu.
Na tym 6-tym długogrającym wydawnictwie, Pre-emptive Strike 0.1 odchodzi od tematów poruszanych na ostatnich 2 albumach "Epos V" i "T.A.L.O.S." – które celebrowały grecką mitologię i tradycyjne greckie instrumenty – na rzecz tych samych tropów sci-fi, jakimi chrakteryzowały się 3 wcześniejsze płyty i "Eternal Masters"… który jest szczytem zdolności tworzenia zniewalających tekstów i programowania w całej ich historii. Dla fanów harsh-EBM/dark elektro, "Through The Astral Cold" to wyjątkowy album, jaki jeszcze przez długie lata będzie totalnie klasyczną pozycją gatunku.

Cygnosic - Siren

2017-03-23 (Aktualności)

Ta limitowana edycja CD w formie wyjątkowego digibooka z przepięknie sfotografowanymi tekstami w formie książeczki, jak miało to miejsce w poprzednich wydawnictwach CygnosiC. 5 album CygnosiC. 12 utworów perfekcyjnego i mocnego dark elektro, testament artysty u szczytu kreatywnych możliwości.
Na każdym albumie Georg Psaroudakis odnajduje nowe wątki, które wspierają jego niespotykany arsenał umiejętności tworzenia tekstów, podczas gdy brzmienie przez niego produkowane ma wciąż ten charakterystyczny znak rozpoznawczy, jaki sprawił, że CygnosiC jest ulubieńcem sceny i jest tak poszukiwany jako autor remiksów. "Siren" nie jest wyjątkiem.

X Marks the Pedwalk - Secrets

2017-03-23 (Aktualności)

Sevren Ni-Arb i wokalistka Estefanía po raz kolejny wyprodukowali 9 fascynujących utworów elektro, które tylko czekają na to, aby je odkryć. Mocne i spójne brzmienie osadzone jest w przeszłości muzyki elektronicznej, tropiąc emocje swojego pochodzenia.
Ciepłe, analogowe syntezatory, pulsujące brzmienie sekwenserów i potężne rytmy nadają klimatu retro tej muzyce, jednak dźwięk jest nowy, współczesny i wyjątkowy. Dopracowane aranżacje i kreatywna róznorodność brzmienia, które dopełniają chwytliwe melodie wraz z wokalami Sevrena i Estefaníi, tylko zwiększają niezwykłą klimatyczność tego albumu.
Od porywającego "Masterpiece " i "Photomatique" aż po melancholijnie posępny "Ghost" i "Breathe", przebojowy "One Time" i monumentalny "Crankmachine", XMTP rozsiewa swoje dostojne i dramatyczne brzmienie.

Centhron - Allvater

2017-03-21 (Aktualności)

Na najnowszym albumie "Allvater" Centhron oddaje hołd dawnym bogom swoimi fajerwerkami harsh electronic!
Prowokujący, erotyczny, agresywny, mroczny, melodyjny, chwytliwy, klimatyczny, nagrany z nowym keyboardzistą i wokalistką Sandrą Schmidt.
To najbardziej udany krążek od czasu wydanego w 2001 albumu. Zespół szykuje dwa wideoklipy. Utwory "Allvater" i "Deutsches Land" nabiorą wściekłego wyrazu!
Piosenkę "De Sade" grupa nagrała przy udziale Melanie Neuhöfer, a jej klasyczna barwa głosu nadała całości niezwykłego klimatu!
 

Aeverium - Time

2017-03-20 (Aktualności)

Na swoim drugim wydawnictwie, grająca nowoczesny metal grupa Aeverium odnajduje idealny balans pomiędzy symfonicznym, przebojowym brzmieniem a współczesną ostrością grania.
Drugi krążek "Time" wynosi wyjątkową fuzję stylów na zupełnie nowy poziom. Ostre momenty zostały umocnione, a przejście do symfonicznych elementów następuje w bardziej gładki sposób, tak aby eksplozja emocji, agresji i obrazowego dostojeństwa była jeszcze bardziej intensywna. Co więcej, wraz z pierwszymi riffami "Hunted" czy też  "What About Me", brzmienie oparte jest na pulsującej elektronice, które przypomina początki Linkin Park czy Disturbed.
 


Strony:
[< << 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 >> >]