AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Project Pitchfork
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Project Pitchfork
Project Pitchfork

Project Pitchfork
Project Pitchfork

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
1989

Gatunek muzyczny:
darkwave, ebm, electronic, industrial

WWW:
http://www.pitchfork.de
https://www.facebook.com/ProjectPitchfork/

Skład zespołu:

Peter Spilles - kompozycje, teksty, wokal
Jürgen Jansen - keyboards
Dirk Scheuber - keyboards

Muzycy koncertowi:
Achim Farber
- perkusja

Byli członkowie:
Carsten Klatte
 

Biografia:

Od ponad dekady Project Pitchfork - niemiecki dark elektro/industrialny zespół delektuje swoim unikalnym brzmieniem tysiące fanów na całym świecie. Dzięki 11 wydanym albumom, licznym EPkom i sporą liczbą pojawień się na różnorakich kompilacjach zespół Project Pitchfork osiągnął status mistrzów klimatycznej, elektro/gotyckiej muzyki. Projekt Petera Spillesa już dwukrotnie mianowany był do nagrody German Echo Award a od roku 1994 każdy album PP trafia na listę German Album Charts.

W 2002 roku francuski reżyser Jérôme de Missolz tak zafascynował się muzyką, występami i filozofią zespołu, że umieścił cały band w swoim filmie „Zone Reptile”. Oprócz specjalnie nakręconej 12-minutowej sceny koncertowej muzyka Project Pitchfork obecna jest w całym filmie. Teksty utworów były często wykorzystywane do pokreślenia emocji przeżywanych przez głównego bohatera i miały swój wkład w opowiadanie historii przedstawionej w filmie.
Project Pitchfork znany jest też ze swoich niesamowicie energicznych i żywiołowych występów, które pomału nabierają statusu legendy. Zespół intensywnie koncertuje i dał już setki koncertów nie tylko w swoim ojczystym kraju (Niemcy) ale też na całym świecie ekscytując tłumy w takich krajach jak: Kanada, Brazylia, Argentyna, Stany Zjednoczone, Norwegia, Szwecja, Anglia, Belgia, Holandia, Polska, Hiszpania, Włochy, Grecja, Francja, Łotwa, Rosja, Austria czy Szwajcaria.