AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Umbra Et Imago
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Umbra Et Imago
Mozart

Umbra Et Imago
Umbra Et Imago

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
1991

Gatunek muzyczny:
darkwave, Gothic, Gothic Metal, Gothic Rock

WWW:
http://www.umbraetimago.de
http://www.myspace.com/machinamundi

Skład zespołu:

Mozart - wokal
Lutz Demmler - bas, wokal, produkcja
Sascha Danneberger - gitara
Madeleine Le Roy - wokal, show
Migge - perkusja

Biografia:

Zespół Unbra Et Imago został założony przez lidera grupy, Mozart'a, pod koniec 1991 roku. Nazwa zespołu (można ją tłumaczyć jako: mało znaczący/nic nie znaczący cień) jest kontrastem względem założeń jakie przyjął frontman. Koncepcja zespołu bowiem, oparta jest na stwierdzeniu Freud'a, iż "seksualność jest osią naszej egzystencji". Biorąc pod uwagę to stwierdzenie jesteśmy w stanie nakreślić ideę zawartą w przekazie grupy, której nazwa nie oddaje w pełni. Początkowo zespół tworzyli Michael Gillian, Nail, Thosten B. oraz Mozart. W 1992 roku zespół zaczął koncertować, a ich występy wzbogacone były wizualizacjami, tworzonymi przez współpracującego z zespołem Dirk'a Lakomy, który ukazywał w swoich pracach wizje i fantazje muzyków na temat jego własnych obrazów i prac.

Pierwszy album Umbra Et Imago “Träume, Sex und Tod” został wydany 1992 roku, a rok później światło dzienne ujrzało wydawnictwo “Infantile Spiele”, które było przełomem w karierze zespołu. "Gothic erotic" zdobyło kluby i w niedługim czasie grupa zdobyła popularność i zwolenników.
W 1995 roku nastąpiły zmiany. Zespół opuścili Michael Gillian, Thorsten B. a także Nail, których zastąpili Lutz Demmler oraz Alex Perin. Zmiana ta przyczyniła się również do zmian w charakterze muzyki jaką reprezentowało poprzednie Umbra Et Imago. Wraz z albumem “Gedanken eines Vampirs” grupa zaczęła manifestować zupełnie inny pogląd na muzykę, dźwięk zdominowany został przez gitary. Występy na żywo zaczęły przypominać spektakle, w które zaangażowane zostały modelki, a ich show i performance stały się stałym elementem występów, tak jak stałe jest słońce w czasie letnim.

Po kilku występach live zespół zdołał zbudować wokół siebie formę w którą zaangażowane są spontaniczność, emocje, patetyczne wizje.
Teksty zespołu mają swe źródło (jak twierdzi sam lider) w literaturze, biografiach, obserwacjach codzienności. Liryki te potrafią łączyć ze sobą subtelny humor, powagę, oraz typowy komizm i ironię, ukazaną w tzw. krzywym zwierciadle.