AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
L'Âme Immortelle
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

L'Âme Immortelle
L'Âme Immortelle

L'Âme Immortelle
L'Âme Immortelle

Kraj:
Austria / Austria

Data powstania:
1996

Gatunek muzyczny:
darkwave, ebm, Gothic, industrial

WWW:
http://www.lameimmortelle.com/
https://www.facebook.com/LAI.official

Skład zespołu:

Sonja Kraushofer
Thomas Rainer

Byli członkowie:
Hannes Medwentisch


 

Biografia:

L'Âme Immortelle został założony w 1996 przez Thomasa Rainer’a i Hannesa Medwentisch’a, którzy połączyli siły w celu realizacji swoich elektronicznych wizji – to ostry przełom, jaki zmieni świat mrocznej muzyki na zawsze. Niedługo potem, z duetu powstało trio, kiedy zespół wzmocniła Sonja Kraushofer.

Rok później, ukazał się niezapomniany debiut "Lieder die wie Wunden bluten", bezprecedensowe połączenie ostrego dark elektro z melancholijnymi, górnymi rejestrami klasycznej melodii i charakterystycznym głosem Sonji. W 1998 wydany zostaje "In einer Zukunft aus Tränen und Stahl".

"Wenn der letzte Schatten fällt", ich trzeci studyjny album w ciągu trzech lat, ukazuje się w 1999. Zniekształcona agresja elektro i dające ukojenie gotyckie elegie od teraz są ich znakiem rozpoznawczym. W 2002 Hannes opuszcza grupę. Thomas i Sonja podejmują decyzję aby trwać dalej.
Zespół podpisuje umowę z G.U.N. Records, wydaje "Gezeiten", który oznacza przełom w ich historii: mroczne element rocka zaczynają dominować. Single "5 Jahre" i "Stumme Schreie" są regularnie grane na kanałach muzycznej telewizji.

W 2006, "Auf deinen Schwingen" otwiera kolejny rozdział będąc najbardziej zainspirowanym mrocznym rockiem wydawnictwem. Ale nie na długo – w 2008 duet nagrywa koncept album "Namenlos". Dedykowany nieznanym zmarłym na "Friedhof der Namenlosen" ("cmentarz bezimiennych") w Wiedniu, L'Âme Immortelle świetnie interpretuje własne korzenie, prezentując siebie ponownie w bardziej elektronicznym wymiarze.
Pełnia mocy na "Momente"  w imponujący sposób cementuje ich status ikony gatunku.