AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Aktualności AlterNation - Najnowsze aktualizacje

Dead Man Recovering - Panic In Slow Motion

2017-09-06 (Aktualności)

Styl Dead Man Recovering ma rzadką zdolność do łatwego i idealnego wpasowania się zarówno dla mniej jak i bardziej wymagającego słuchacza. Duński projekt solowy Kennetha Steen Larsen'a oferuje wyjątkowe brzmienie inspirowane jednoznacznie przez elektro-synthpopowe wspomnienia z lat 80-tych, unowocześnione przez awangardowe podejście, z urokiem sugestywnych melodii, mających porwać od pierwszego słuchania. Album "Panic In Slow Motion" jest sugestywnym dokumentem, który przekona do siebie wszystkich fanów tego specyficznego gatunku. 12 utworów jest świeżych i introspektywnych, o estetycznym zmyśle i miłym wykończeniu, i zawiera czyste, inteligentne wokale, jak i wyrafinowane partie klawiszy i rytm automatu perkusyjnego nagrany z różną prędkością.

 

Fires - Red Goes Grey

2017-09-04 (Aktualności)

Pochodzący z Nashville zespół Fires tworzy zniewalającą mieszankę amerykańskiego industrialu, popu i mrocznej elektroniki z istotnym dodatkiem synthwave. Album zawiera również wpływy taki popowych artystów jak Imperative Reaction, The Killers, Carpenter Brut, Survive czy Kesha. Krążek powstał w czasie intensywnych i głębokich osobistych wstrząsów, przez co każdy zawarty na nim utwór naładowany jest emocjonalną intymnością.

Projekt 26 - Violets and Violence

2017-09-01 (Aktualności)

Pochodzący z Niemiec bracia Nico (bębny) i Timo T. (wokal) założyli Projekt 26 w 2013, łącząc z sukcesem siłę ostrego grania starej szkoły EBM i chwytliwych melodii synthpop, tworząc swoje własne, wyjątkowe brzmienie.
Od 2015 grupę wspierają Cyril M. (syntezator) i Tim B. (2. syntezator), dopełniając składu grającego na żywo, dzięki czemu energia jest odpowiednio rozprowadzana na scenie.
Projekt 26 zagrał na takich imprezach jak Familientreffen Sandersleben XI czy supportował takie znane zespoły jak Spark!, The Invincible Spirit czy Velvet Acid Christ.
 

Crematory - Live Insurrection

2017-08-31 (Aktualności)

Crematory wydaje nowe CD+DVD "Live Insurrection". Wydawnictwo zawiera cały występ z uznanego, niemieckiego festiwalu Bang Your Head z 2016, jak również cztery wideoklipy na DVD wraz z ich ostatnim albumem "Monument"!
Już od ponad 25 lat, wiodący gotycko-metalowy zespół Crematory inspiruje niezliczoną liczbę fanów w kraju i zagranicą. Od momentu założenia w 1991, zespół wydał dwanaście albumow studyjnych, a do tego wiele singli, EP-ek, kompilacji i nagrań na żywo.

Hecq - Chansons de Geste

2017-08-30 (Aktualności)

Wraz z 'Chansons de Geste' Hecq prezentuje bardzo osobiste wydawnictwo, pomyślane jako pamiątka i dedykacja dla minionych wydarzeń i osób. Podstawą do nagrania 11 nawiedzonych utworów były oryginalne nagrania z taśm, jakie powstały przy udziale Boysen'a i jego rodziny w ostatnich dekadach na prywatny użytek, począwszy od etiud na pianino, aż po dzieła klasycznych kompozytorów jak J.S. Bach i Johannes Brahms.
Utwory zostały odrestaurowane, ożywione i przearanżowane. Każda z taśm została zgrana na twardy dysk, pętle i fragmenty zostały wyodrębnione z tego dźwiękowego terenu, a kolekcja została ponownie nagrana.
Taśmy zostały odtworzone we wnętrzu kościoła, a naturalny pogłos lokalizacji został wykorzystany do stworzenia taśmy matki.
 

Lucifer's Aid - Human Rights

2017-08-29 (Aktualności)

W 2017 zespół Lucifer's Aid zagrał na największych festiwalach w Niemczech. Zanim jednak rozpoczął swoją trasę, odpowiedzialny za grupę Carl Nilsson wydał limitowaną EP-kę "Control Yourself". Teraz przyszła pora aby ukazał się drugi album "Human Rights". Jest to dziesięć utworów nagranych bez żadnej ściemy, na pełnej mocy. Lucifer's Aid wnosi nowe życie i energię na scenę, o której wielu już myślało, że jej data przydatności dawno przeminęła.


Strony:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >> >]