AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Aktualności AlterNation - Najnowsze aktualizacje

Soror Dolorosa - Apollo

2017-09-14 (Aktualności)

Oto nadchodzi nowy krążek legendarnego już zespołu Soror Dolorosa. Grupa tworzy ostry i porywający gothic rock, inspirowany przez post-punk, death rock i cold wave. Soror Dolorosa przez cztery lata stworzyło album "Apollo", będący ukoronowaniem dotychczasowych dokonań; jest to rozbudowany, dystopijny świat zamknięty w mrocznym dziele pop.
Melodyjny i zapadający w pamięć, album rzuca światło zarówno na uderzające piękno i powracający smutek, złowieszczym barytonem Julii, prorokując fatum, wzbogacone na niskich i wysokich tonach samotnej drogi barokiem i wyrafinowaną udręką.

V.A. - Dependence 2017

2017-09-13 (Aktualności)

"Dependence 2017" jak zwykle jest kompilacją wypełnioną przez wyjątkowe remiksy i utwory z repertuaru wytwórni Dependent. Od klimatycznej, elektroniczej kompozycji ze ścieżki dźwiękowej "Volt", jaką skomponował Alec Empire, wprowadzającą w odpowiedni nastrój, ostro kontrastujący z piosenkami Covenant i Mesh. Aż po długo oczekiwane i nie wydane wcześniej kawałki pobocznego projektu Seabound, Edge Of Dawn i Ghost & Writer, które prowadzą do synthpopowego i dobrze przyjętego, nowoczesnego, industrialnego debiutu 2nd Face i po wysoko oktanową, industrialną burzę trance od This Morn' Omina oraz elektroniczno-popowy kower rockowego klasyka Kinks "(Girl) You Really Got Me" nagrany przez Spectra*Paris. 
"Dependence 2017" reprezentuje fuzję zróżnicowanego, elektronicznego stylu, jest to ekscytujący, dźwiękowy helikopter bogatych i zróżnicowanych utworów.

Gary Numan - Savage

2017-09-12 (Aktualności)

Gary Numan wydaje album "Savage (Songs From A Broken World)", którego narracja toczy się w trakcie apokaliptycznego, post-globalnego ocieplenia na ziemi, jakie następi w niedalekiej przyszłości. To ostre, surowe środowisko, tak jak ocaleni, którzy po nim wędrują.
"Utwory opowiadają o rzeczach jakie robią ludzie w tym trudnym i przerażającym środowisku" wyjaśnia Numan. "Jest o desperackiej potrzebie przetrwania i wszystkich brzydkich sprawach jakie się dzieją i o tym, jak nawiedzają one tych, którzy je zrobili. Mówi o potrzebie wybaczenia."
 

La Scaltra - Freakshow

2017-09-11 (Aktualności)

"Freakshow" to wyjątkowy album stworzony przez ten eklektyczny i pomysłowy duet, który wykorzystuje minimalistyczne syntezatory i oryginalne brzmienie new wave, upiększone odpowiednią porcją post-punk. W szczególności proste melodie i aranżacje, na które składa się bas, gitara, syntezator i automat perkusyjny, wzmocnione są przez przypominające fale głosy, rzucające swe nieodparte zaklęcia.
"Freakshow" jest bezkompromisowo zimny, mroczny i minimalistyczny, niesamowity i złowieszczy, niczym spacer po dawnym cmentarzu osnutym mgłą i blaskiem księżyca. Ich motto to "Odnajdź piękno w ciemności"!
La Scaltra prezentuje najcudowniejszy gloomy-goth, pełen mrocznej kreatywności i niebiańskiego smutku.
 

Somatic Responses - Pattern Seeking

2017-09-08 (Aktualności)

Somatic Responses to projekt otwarty na szeroką gamę współczesnej muzyki elektronicznej.
Pomimo tego, że ich wyjątkowy styl jest wciąż widoczny, muzycy nie hamują się, aby wykorzystywać w swoich nagraniach różne wpływy. Ta stylistyczna swoboda jest istotnym elementem wydawnictwa 'Pattern Seeking', gdzie bracia Healy zawarli wiele dźwiękowych kierunków, od soczystego ambientu po uderzające techno, chwytliwe elektro i abstrakcyjne bity tworząc jeden, zróżnicowany i zachwycający album - koegzystencję synkopowej ostrości i enigmatycznej atmosfery.

Dead Man Recovering - Panic In Slow Motion

2017-09-06 (Aktualności)

Styl Dead Man Recovering ma rzadką zdolność do łatwego i idealnego wpasowania się zarówno dla mniej jak i bardziej wymagającego słuchacza. Duński projekt solowy Kennetha Steen Larsen'a oferuje wyjątkowe brzmienie inspirowane jednoznacznie przez elektro-synthpopowe wspomnienia z lat 80-tych, unowocześnione przez awangardowe podejście, z urokiem sugestywnych melodii, mających porwać od pierwszego słuchania. Album "Panic In Slow Motion" jest sugestywnym dokumentem, który przekona do siebie wszystkich fanów tego specyficznego gatunku. 12 utworów jest świeżych i introspektywnych, o estetycznym zmyśle i miłym wykończeniu, i zawiera czyste, inteligentne wokale, jak i wyrafinowane partie klawiszy i rytm automatu perkusyjnego nagrany z różną prędkością.

 


Strony:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >> >]