AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Aktualności AlterNation - Najnowsze aktualizacje

The Vacant Lots - Endless Night

2017-04-20 (Aktualności)

Nowy album The Vacant Lots "Endless Night" łączy siłę tej grupy za pomocą minimum środków, dając maksymalny, estetyczny efekt. "Endless Night" to pomost między dwoma światami, z jednym filarem opartym mocno na ostrym rock'n'rollu, a drugim w świecie tanecznej elektroniki.
Rzucając światło z tego mrocznego świata, "Endless Night" oferuje świeże podejście do znanych doświadczeń, jednocześnie eksplorując tematy miłości, śmierci i życia. Poetyckie, z ruchliwym zacięciem, podejście The Vacant Lots™ do psychodelicznego dark elektro łączy powtarzające się pojęcia dualizmu, poprzez olśniewające i hipnotyczne uderzenia gitarowych riffów oraz podkręconej  elektroniki w takich utworach jak "Night Nurse" i "œElevation".
Poprzez odrębną, a przy tym przekazaną w łatwy sposób wizję dark-pop i elektryzujący, pierwotny duch punk, The Vacant Lots przecinają mrok - jest to doświadczenie w pełni dla nich zrozumiałe, mając w pamięci współpracę z ich bohaterem, przyjacielem i sojusznikiem w punk, Alanem Vegą z Suicide.
 

KMFDM - Symbols (Limited Edition)

2017-04-19 (Aktualności)

Zremasterowany winyl klasycznego już albumu KMFDM z 1997, "Symbols", wypełnia niesamowity skład artystów współpracujących.
Lider i założyciel KMFDM, Sascha K. rozgrywa muzyczny cyrk, w którego skład wchodzą Ogre (Skinny Puppy), Tim Skold (Shotgun Messiah), Raymond Watts (Pig), Bill Rieflin (Ministry), Michel Bassin (Treponem Pal), Nina Hagen i Abby Travis. Zawiera przeboje znane z singli jak "Megalomaniac" i "Anarchy"€. Limitowany do 500 sztuk.
 

Numb - Wasted Sky

2017-04-18 (Aktualności)

Ten limitowana winylowa wersja klasycznego już albumu Numb "Wasted Sky", jest mistrzowską mieszanką gitar i elektroniki. Pierwotnie wydany w latach 90-tych, krążek ten wciąż stanowi odniesienie dla muzyki industrialnej. Pełen dysonansu, obciążony pętlami, porywający i wypełniony rozbudzoną agresją, dzięki czemu to zróżnicowane, cudowne wydawnictwo pomogło rozwinąć się dziesiątkom zespołów grających industrial. Limitowana wersja 500 sztuk.
 

Dive - Underneath

2017-04-18 (Aktualności)

Belgijski pionier muzyki elektronicznej Dirk Ivens wydaje długo oczekiwany nowy album swojego kultowego projektu Dive. "Underneath" to kolejne arcydzieło gatunku dark minimalist elektro.
Po przerwie trwającej ponad dekadę, projekt Dirka Ivens'a Dive wreszcie powraca z nowym znakiem życia. Na nowym wydawnictwie "Underneath", ponownie łączy siły z takimi artystami jak Ivan Iusco i Rafael M. Espinosa. Rezultatem jest burza minimalistycznej elektroniki, której skala waha się od fascynacji do niepokoju: wyraźne rytmy, mroczne, przypominające dźwięki maszyn sekwencje, psychotyczne brzmienie syntezatorów, wplecionych po mistrzowsku z umiejętnie stworzonym atakiem hałasu i dostojnym, gorączkowo maniakalnym i upiornym, surowym wokalem Dirka Ivens'a, który nad tym wszystkim się unosi.
Niektóre utwory, jak rytmiczny "Far Away" czy wybijający ostre tempo "Something", okazują się zaskakująco chwytliwe, ale całość na "Underneath" to groźny potwór, który nieustannie wpycha słuchacza w swój mroczny świat maszyn.

Lords Of Acid - Lust

2017-04-17 (Aktualności)

"Lust" to debiut belgijskiego zespołu grającego muzykę elektroniczną, Lords Of Acid. Pierwotnie wydany w 1991, "Lust" dostarczył wielu przebojów klubowych. Jak wskazuje sam tytuł, utwory dotykają różnych tematów związanych z seksualnością, a które dopełnione są poprzez brzmienie hardcore techno/new beat/rave electronica. Specjalna, zremasterowana edycja od zespołu, zawiera bonusowe utwory w postaci kawałków wyselekcjonowanych ze stron B singli.
 

Keosz - Ava

2017-04-15 (Aktualności)

Oto nadchodzi album "Ava" od słowackiego artysty Keosz.
Masywne podmuchy strumienia basów podkreślają ten genialny album. Pogodne wiatry emocjonalnej tekstury zmiksowane są z podkręconymi smyczkami. Gitara lekko się załamuje i zniekształca, w miarę jak przesuwa się nad polem hałaśliwej taśmy.
Ta płyta bada głębię przyszłości, gdzie wspomnienia transferowane są w formie binarnej. Cyfrowa świadomość wieczystej pętli przeżywanego wciąż przebudzenia przeszłości we fraktalnych labiryntach.

Stworzony, wyprodukowany, grafika: Erik Osvald; mastering: Simon Heath.

 


Strony:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >> >]