AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Terminal Choice
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Terminal Choice
zespół Terminal Choice

Terminal Choice
Terminal Choice

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
1993

Gatunek muzyczny:
darkwave, ebm, industrial

WWW:
http://www.blutengel.de/tccontent/2010/home.html
http://www.myspace.com/terminalchoicemusic

Skład zespołu:

Chris Pohl
Jens Gärtner
Gordon Mocznay
Louis Manke


Biografia:

Terminal Choice to synth-rockowa grupa założona w 1993 roku przez Chrisa Pohl'a (twórca takich projektów jak: Blutengel, Tumor, Pain of Progress, a także założyciel wytwórni Fear Section). Teksty TC są pisane w języku niemieckim i angielskim. Początkowo zespół charakteryzował się elektronicznym brzmieniem, jednakże w roku 1998 postanowiono dodać gitarowego pazura, co słychać już na albumie ‘’Navigator’’.
W początkowym składzie Terminal Choice oprócz Chrisa obecny był także Jens Gärtner, odpowiedzialny za sekcję rytmiczną TC. W 1997 roku do duetu dołączył Manuel Selling, który to właśnie zajmował się gitarowym graniem. W 2000 roku na miejsce Manuela wszedł Gordon Mocznay, którego rola od tej pory przyporządkowana była wokół dźwięków gitarowych i basowych. Rok później do TC dołączył drugi gitarzysta, Louis Manke.

Terminal Choice jest obecnie głównym i bardzo dobrze znanym projektem Chrisa Pohl'a, który cieszy się ogromną popularnością w Niemczech oraz poza granicami kraju. Zespół porównywany jest z inną popularną gwiazdą muzyki - zespołem Rammstein, czasami słyszy się nawet wzmianki o tym, iż Terminal Choice był prekusrsorem tego typu muzyki, który reprezentowany jest przez Rammstein.