AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
X Marks The Pedwalk
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

X Marks The Pedwalk
X Marks The Pedwalk

X Marks The Pedwalk
X Marks The Pedwalk

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
1988

Gatunek muzyczny:
ebm, electro, electro-industrial, industrial

WWW:
http://www.xmtp.de/index.html
http://www.myspace.com/xmarksthepedwalk

Skład zespołu:

Sevren Ni-Arb
Raive Yarx


Biografia:

X Marks The Pedwalk był od samego początku podporą wytwórni Zoth Ommog. Pełnowymiarowy debiut tego projektu z roku 1991 ‘’Freaks’’ , bez zwłocznie ustanowił duet (składający się z Sevren’a Ni-Arb [czytaj "nerwy mózgowe"] i Regana Eracs) jako główną siłę nowo powstającego wówczas gatunku - tanecznego industrialu. Brzmienie grupy było zaraźliwe: miarowe chłodne bity wzmagały się wraz z energicznymi sekwencjami, wspieranymi skutecznymi acz umiarkowanie zniekształconymi wokalnymi samplami.

W 1993 roku, Sevren zaangażował się w cztery poboczne projekty, wydając single i płyty CD pod nazwami A-Head, U-Tek, Blind Vision, i Ringtailed Snorter, których stylistyka kształtowała się od bardziej główno nurtowego elektro do nastrojowych syntetycznych pejzaży dźwiękowych.

Kolejne CD XMTP, ‘’Human Desolation’’, było pierwszym wydawnictwem, na którym udzielał się Raive Yarx na keybordzie zamiast Eracs’a, był to również pierwszy album zespołu wydany w Ameryce Północnej. Ta płyta nie była aż tak nierówna jak jej poprzedniczka, i ugruntowała to co jest znane jako brzmienie XMTP. Ten styl został przeniesiony na następne wydane w 1994 roku wydawnictwo, ‘’The Killing Had Begun’’.

W 1995 roku ujrzały światło dzienne dwa kolejne albumy scalające wszystkie single grupy: ‘’Abattoir’’ i ‘’Four Fit’’, podobnie jak pierwszy maxi-singiel który zapoczątkował nowy kierunek dla zespołu, ‘’Facer’’. Ta cztero-utworowa EP-ka była pierwszą pozycją w dyskografii grupy, włączającą w ich rozwinięty styl, elementy głównonurtowego techno, które przyciągnęły wielu słuchaczy (oczekujących raczej "Human Desolation Part 3") co w pewnej mierze szokowało przed nadciągającą adaptacją. Ten nowy styl został przeniesiony na wydany w roku 1996 ‘’Meshwork’’, który został powitany okrzykami aprobaty na scenie ciężkiego elektro.

W 1998 roku ‘’Drawback’’ był pierwszym albumem X Marks The Pedwalk wydanym w Metropolis Records, jest to CD która przejęła podejście z ‘’Meshwork’’ do elektro i stopiła je z przefiltrowaną a zarazem bardziej nierówną stylistyką ‘’Human Desolation’’, co zaowocowało muzyką bardziej dokładnie obejmującą wszystkie atrybuty stylistyczne XMTP.
Rok 1999, to ‘’Retrospective’’, zbiór dotychczasowych próbek dokonań Ni Arb'a, który ukazał się tuż przed tym jak zespół wycofał się, zniknął ze świateł reflektorów u szczytu swej kreatywnej działalności.

Blisko dekadę później w roku 2010 legenda powraca! Album ‘’Inner Zone Journey’’ pokazuje że muzyczny geniusz głównego twórcy XMTP Sevren’a Ni-Arb przez ten czas się nie stępił. Nigdy nie spoczął on na swoich kreatywnych laurach, a ‘’Inner Zone Journey’’ jest niczym innym, jak progresywnym muzycznym dokumentem samo poznania.